Після звільнення директор звернувся до суду, аби оскаржити втрату посади
На Львівщині суд дозволив ексдиректору школи, якого звільнили через булінг, поновитись на посаді.
Про це пише zaxid.net.
У серпні 2022 року батьки учнів Верхньояблунської школи поскаржились на директора та вчителя математики, який фізично і психологічно знущався з школярів. У протоколі про адміністративне порушення, який на нього склали поліцейські 29 серпня, згадуються щонайменше три випадки цькування дітей. За словами учнів, вчитель матюкався, обзивав, а також бив їх.
10 жовтня 2022 року Турківського районний суд розглянув справу про булінг та визнав Івана Січака винним у цькуванні, але чоловік залишився непокараним. Адже з моменту вчинення правопорушення минуло понад три місяці й суд не зміг притягнути його до відповідальності.
Після скандалу відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Боринської селищної ради відсторонив Січака з посади директора школи, а згодом звільнив. Однак він звернувся в суд, аби поновитись на посаді та отримати компенсацію.
За матеріалами справи, Січак вважає звільнення політичним і замовним. Сам він є серед засновників організації «Релігійна громада УПЦ КП с. Верхня Яблунька Турківського району». У травні минулого року мешканці села мітингували аби звільнити директора, бо він нібито пропагував ідеї «руского міра» та навмисне спалив церкву. Після зборів громада села проголосувала за його звільнення.
Після цього інциденту Турківський відділ Самбірської окружної прокуратури звернувся до Боринської селищної ради із листом про розслідування можливого булінгу керівництвом та іншими працівниками школи. У результаті цього розслідування Івана Січака й звільнили. Він стверджує, що доказів того, що він цькував дітей, не достатньо, крім цього, він вважає, що сільрада хотіла його звільнити й підробила факти булінгу.
- Дата публікації
Враховуючи обставини справи, 22 червня Турківський райсуд частково задовольнив позов Івана Січака та скасував накази про проведення службового розслідування, відсторонення й звільнення, поновивши його на посаді директора Верхньояблунського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
Відтак, відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Боринської селищної ради повинен виплатити 6 тис. грн компенсації за незаконне відсторонення, 387,3 тис. грн невиплаченої зарплати та ще 6 тис. грн моральної шкоди. Також відділ освіти має сплатити понад 4 тис. грн судових витрат. Це рішення можна оскаржити в апеляційному суді.
Нагадаємо, Самбірський міськрайонний суд Львівської області виніс вирок чоловіку та двом жінкам, які викрали скриньку для пожертв та обікрали людину.