Охочі можуть долучитись до допомоги й стати волонтерами
Побільшало людей, які прибувають на Львівщину з прифронтових областей.
Про це 8 червня повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
«Поки що ця цифра суттєво не відрізняється від того, що є зазвичай, адже наша область щодня приймає евакуаційні потяги і кілька разів на тиждень — евакуаційні автобуси. Але вже бачимо тенденцію до зростання», — зазначив Максим Козицький.
Так, цієї ночі волонтери медико-психологічної допомоги на Головному залізничному вокзалі зустріли жінок з дітьми, які їхали зі Слов’янська та Запоріжжя.
«Дві сім’ї вмістили все своє попереднє життя у три десятки сумок. Одна сім’я після консультації вирушила у Польщу, іншій надали прихисток знайомі у нашій області», — сказав начальник ЛОВА.
За його словами, частіше прибувають люди з Херсона, Нікополя, Кривого Рогу, Енергодара та Токмака.
«Їдуть самостійно. Часто з пересадками. Евакуаційні потяги, які можуть організовано перевезти всіх, хто постраждав через катастрофу на Каховській ГЕС, чи живе у населених пунктах, які під загрозою через напружену ситуацію на Запорізькій АЕС, напоготові. Однак, багато місцевих не хочуть покидати свої домівки. Ті ж, хто вирішив виїхати, користуються власним транспортом», — пояснив Максим Козицький.
Водночас він додав, що у найближчі дні кількість вимушених переселенців, які прибудуть на Львівщину, може зрости.
Відтак охочі підсилити роботу волонтерів на Головному залізничному вокзалі Львова можуть заповнити форму й долучитись до допомоги.
Натомість ті, хто прибули на Львівщину й потребує прихистку, їжі, одягу чи іншої допомоги, можуть телефонувати на Гарячу лінію Львівської області: 112.
Нагадаємо, евакуйованих з підтоплених територій херсонців поселять у новому Центрі підтримки та захисту.