Вони ж всі звинувачення заперечують
У п’яти селах Бродівської громади вже втратили понад тисячу бджолиних сімей. А лише в одній такій — близько 30 тисяч особин. Пасічники пов’язують усе це з обробкою полів. Мовляв, фермери використали пестициди, однак аграрії все заперечують.
Про це повідомляє ТСН.
«Є 280 бджолиних сімей, деякі вулики є подвійні, то вуликів десь 250», — каже Павло, який займається пасікою.
Він розповідає, що відколи займається бджолярством, таке сталося вперше.
«Пройшлися по усій пасіці, думали, шо то 1-2-3 сім’ї, може щось сталося їм, може принесли якусь отруту, ми пройшлися по пасіці — біля кожного лежать трупи бджіл, купи такі, може по кілограм чи два кілограми бджоли», — каже чоловік.
Такі ж збитки у пасічників п’яти довколишніх сіл. Було зареєстровано 25 заяв у поліцію від пасічників та бджолярів, які постраждали.
Господарі певні, мор бджіл стався через обробку полів. У громаді десять агрофірм, половина з них уже почали обробляти поля, кажуть у мерії. Чи справді хтось із них використав небезпечну для комах хімію, поки невідомо.
«Це в дійсності якась екологічна катастрофа. Ми зібрали нараду, запросили представників всіх агрофірм, які мають землі на цій території. Звісно ніхто не хоче визнати свою провину», — переконує Бродівськи міський голова Анатолій Белей.
Представники підприємства, яке має найбільше земель у громаді, кажуть, що поля обробляли препаратами, які не мали б зашкодити бджолам.
«Є клас безпеки: шкідливий чи нешкідливий. Є препарати, які діють на рослину, а є клас безпеки, які діють на комашки, на комашки ми ще нічо не працюємо. Ми кропили ґрунтові, щоб поле мало чистоту», — переконують там.
Зразки ґрунту та падіж бджіл відібрали для експертизи. Очікують результатів.
«Дві з половиною тисячі одна сім’я, а 280 сімей, помножити і будуть збитки. Але окрім того, ще може бути заражений вулик, та отрута невідомо скільки діє», — підсумовують бджолярі.
Експертиза покаже, чому загинули бджоли та які препарати використовувалися для обробки полів.
Нагадаємо, родина, члени якої є єдиними жителями на хуторі, займається пасікою та волонтерить.