Щоб зробити інклюзивний навчальний заклад потрібно створити умови
Інклюзивний заклад освіти має бути не лише для якоїсь одної нозології, він має бути комплексний. Заклад освіти він повинен бути доступним зі всіх сторін.
Про це під час регіональної конференції з безбар’єрності на тему «Безбар’єрна Україна» у коментарі LVIV.MEDIA розповіла керівниця СЦ «Регіна» Наталія Кулик.
Вона додала, що в кожній школі, де є інклюзивний клас, має бути співпраця із громадськими організаціями та бізнесом. Оскільки, щоб зробити інклюзивний навчальний заклад потрібно створити умови.
За словами Кулик, у Новояворівській громаді ГО співпрацюють із відділом освіти та обговорюють стратегію того, як можна організувати інклюзивну освіту — чи за допомогою місцевого бюджету чи співпрацюючи з бізнесом.
- Дата публікації
Про СЦ «Регіна»
Центр «Регіна» розвивається 5 років. За словами Наталії Кулик, його заснували на благодійних засадах тобто як громадську благодійну організацію у співпраці із Нідерландами.
«Це були наші основні спонсори і меценати, основна сила, яка нас підштовхувала, щоб це в Україні відкрити. У нас супровід держави освітній та працевлаштування — це до 18 років створюються умови, щоб дітки там в спецшколах, або в звичайних школах [перебували — ред.] на індивідуальному навчанні. Навіть, якщо їм вдалося з маленькою нозологією закінчити інститути, то потім теоретично в нас працевлаштування є, а практично його немає. Навіть, якщо взяти приватний сектор, то вони на питання чи працюють там люди з інвалідністю, відповідають, що „так, кожен 10“. Але на жаль, коли ми просимо показати місце робоче, то не всі можуть представити, що в людини є таке місце» — зазначила жінка.
Вона додала, що саме тому виникла ініціатива відкрити творчу майстерню для людей з інвалідністю, де вони можуть реалізувати себе. В першу чергу це простір для спілкування, щоби вони могли відкрити свої таланти.
«Ми знаємо, що якщо у людини є фізична вада, то попри це у людини є інший талант. Ми створюємо такі умови, щоб людина могла розкритися. В нас дуже багато-хто почав малювати, почав вишивати. В нас сьогодні понад 50 сімей, якими ми опікуємося», — розповіла Наталія.
За її словами, при центрі [ГО «Регіна» — ред.] є ще декілька громадських організацій.
«В нас декілька напрямків в спорті — це плавання, боча-грабоча, і навіть наші вихованці їдуть і представляють на теренах Польщі на міжнародних змаганнях. І ми маємо футбольну команду для людей з інвалідністю», — зауважила жінка.
Крім цього, організація є однією із засновників фестивалю для людей з інвалідністю. Цьогоріч, 9 червня, фестивалю буде 5 років.
Нагадаємо, наразі у Львівській області, з урахуванням міста Львова, є 21% транспорту, облаштованого для осіб з інвалідністю. Потенційно на 1 січня 25 року показник має бути 30%.