Упродовж 2 років відремонтують ще 4 прикордонні дороги.
Сьогодні завершився проєкт “Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури”.
Ініціативу реалізовували Служба автомобільних доріг у Львівській області у партнерстві з Асоціацією Єврорегіон “Карпати – Україна” та Підкарпатським управлінням воєводських доріг в Ряшеві (Республіка Польща). У результаті проєкту відремонтували дорогу Мостиська – Краковець.
“Цей проєкт не тільки про ремонт дороги, це найбільший для Львівщини конкурсний транскордонний проєкт та найбільша сума підтриманого проєкту. Це свідчить про підтримку, довіру, що вкрай важливо для подальшої співпраці в межах реалізації транскордонних проєктів. Ми вже напрацювали спільне бачення подальших дій, спрямованих на покращення транспортної доступності в межах українсько-польського транскордонного регіону”, - розповіла виконавча директорка Асоціації Єврорегіон “Карпати – Україна” Галина Литвин.
Що це за проєкт
Загальна довжина Державного кордону України з Польщею - близько 535 км. Майже половина проходить територією Львівщини.
Згідно з шенгенською нормою кожні 25-30 км має бути пункт пропуску. Наразі в Україні пунктів пропуску у 2 рази менше - кожні 50-60 км.
Проте вперше за останні 15 років Кабмін нарешті затвердив план заходів з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021-23 роки. А тому на Львівщині мають з’явитися додаткові 5 пунктів пропуску. Ще 3 модернізують.
“Проте пункти пропуску - це частина доступності прикордоння. Прикордонні території - мають бути особливими зразковими зонами з економікою сталого розвитку, до них мають вести ще і якісні нові дороги”, - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Проєкт “Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури”, серед іншого передбачав поліпшення дорожньої інфраструктури. Йдеться про поточний ремонт дороги Мостиська – Краковець. Це понад 19 кілометрів, які з’єднують між собою міжнародний пункт пропуску Краковець - Корчова та місто Мостиська, що розташоване за 13 км від міжнародного пункту пропуску Шегині – Медика.
Реалізовували ініціативу за фінансової підтримки Європейського Союзу у Рамках Програми транскордонного співробітництва Польща — Білорусь — Україна 2014-2020 Європейського Інструменту Сусідства. Загальний бюджет – понад 2 мільйони євро. Понад 90% усього бюджету скерували, власне, на модернізацію дороги Мостиська-Краковець.
- Дата публікації
Який результат
Поганий стан доріг на кордоні Львівської області та Підкарпатського воєводства ускладнював контакти та транскордонний рух. Це знижувало привабливість регіону для інвесторів та гальмувало процеси розвитку. Саме тому вирішили відремонтувати понад 19 кілометрів дороги з української сторони та ще близько кілометра – з польської.
На дорозі Мостиська – Краковець відновили дорожнє покриття, відремонтували переходи, облаштували тротуари, 6 автобусних зупинок, водовідведення, а також встановили дорожні знаки та нанесли розмітку.
Завдяки ремонту час проїзду на оновлених ділянках доріг скоротився на 10%.
Чи буде продовження
Проєкт “Доступне українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури” сьогодні офіційно завершився. Проте його продовжать.
Львівська ОДА, Служба автомобільних доріг та Яворівська і Мостиська громади підписали меморандуми щодо співпраці для повного облаштування зазначеної дороги. Планують облаштувати велодоріжки та систему відеоспостереження на дорозі.
Крім того, є ще 4 об'єкти так званого “польського кредиту”. Це дороги
Червоноград - Рава-Руська, Грушів - Немирів, Яворів - Грушів та Нижанковичі Самбір - Дрогобич - Стрий.
“На всіх дорогах вже йдуть роботи. Триватимуть вони близько 2 років. На дорозі Червоноград - Рава-Руська половину необхідних робіт закінчать до кінця цього року”, - зазначив Іван Бондар.
Як раніше повідомляло Lviv.Media, у селі Заліски Жидачівського району відновлюють міст через Дністер. Його протяжність – 36 метрів.