В області створять більше тисячі нових робочих місць
З лютого 2023 року відновили прийом заявок за державною програмою «єРобота» на отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.
Про це повідомляють у Львівській обласній військовій адміністрації.
Програма «єРобота» стартувала у липні 2022 року. На Львівщині торік позитивне рішення про фінансування власних бізнес-ідей за рахунок мікрогрантів отримали 233 учасники. Середній розмір виплат становив 234,7 тис. гривень.
Загалом за програмою у Львівській області планцють освоїти 100 млн грн та створити 1045 нових робочих місць.
Зазначається, що у 2023 році до програми внесли деякі зміни. Так, кошти учасникам програми виплачуватимуться із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Втім мікрогранти, які погодили у 2022 році, профінансують з фонду державного бюджету.
Отримати кошти зможуть підприємці, які вже ведуть бізнесову діяльність та ті, хто лише має намір відкрити власну справу.
Для того, щоб взяти участь у програмі, потрібно подати заявку та розроблений бізнес-план через портал «Дія».
«Після перевірки поданих документів, оцінки бізнес-плану, а також ділової репутації заявника йому потрібно пройти співбесіду з членами комісії Львівського ОЦЗ. Рішення про надання гранту ухвалюється в Державному центрі зайнятості», — йдеться у повідомленні.
Щоб отримати мікрогрант, підприємець повинен створити не менш як одне нове робоче місце.
- Дата публікації
Кошти можна витратити на придбання меблів чи обладнання (окрім транспортних засобів), необхідних для діяльності бізнесу чи лізинг обладнання. Також кошти дають для покриття таких напрямів витрат:
- закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (такі витрати повинні становити сумарно до 50 відсотків розміру мікрогранту);
- послуги маркетингу та реклами (не більш як 10 відсотків розміру мікрогранту);
- орендна плата за нежитлове приміщення (до 25 відсотків розміру мікрогранту);
- орендна плата за обладнання (не більш як 10 відсотків розміру мікрогранту).
Нагадаємо, понад 1,3 тис. внутрішньо переселних осіб знайшли роботу на Львівщині. У 2022 році 530 суб’єктів господарської діяльності забезпечили роботою 1 373 приїжджих з районів ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих територій, за що їм компенсовано понад 16,8 млн гривень.