Відзавтра у Львівській області запрацюють заклади культури: куди можна піти

У більшості закладів культури є укриття, щоб ховатись на час повітряної тривоги

З 1 квітня в Україні почнуть працювати заклади культури. Також розширять формат роботи театрально-концертні установи, музеї та заповідники.

Головна вимога роботи установ - під час повітряної тривоги відвідувачі та персонал повинні спускатися в укриття.

“Від початку повномасштабного російського вторгнення заклади культури Львівщини не припиняли своєї роботи, а просто змінили її формат відповідно до умов, які диктує реальність. Наші бібліотеки, театри та народні доми стали волонтерськими осередками та центрами допомоги для внутрішньо переміщених осіб, а також прихистком для людей, які втікають від війни", — зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Працюватимуть Львівська національна опера, Львівський національний театр ім. М. Заньковецької, Львівська національна філармонія ім. М. Скорика та Театр ім. Ю. Дрогобича.

А з 26 березня відновили прийом відвідувачів і відділи Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Возницького музеї- заповідники "Підгорецький замок", "Жовківський замок" та "П'ятничанська вежа", які теж мають підвали, їх переобладнали в укриття.

Продовжують приймати відвідувачів і Державні  історико-культурні заповідники “Тустань” та “Нагуєвичі”, а також скансен “Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького та и Історико-культурний заповідник "Древній Звенигород".

Розпочав свою роботу й Львівський театр ляльок. 20 березня тут відбулася прем'єра вистави "Сонячне небо", яку актори зіграли в укритті театру. Підвальне приміщення адаптували під сцену, тож повітряна тривога не перериває виступів акторів.

"Також ми граємо бейбі-вистави, максимально запустилися у роботу. Однак бракує двох ключових акторів, які пішли служити до Територіальної оборони", — каже директорка Львівського театру ляльок Уляна Мороз.

Під час повітряної тривоги до театру збігаються люди з житлового будинку, у якому розташований театр. Та щоб потрапити на виставу, треба показати сертифікат про вакцинацію. Планують й проводити вистави на великій сцені, бо немає вікон.

Після початку повномасштабної війни театр розпочав приймати біженців. Наразі тут живе 21 людина, однак у перші дні війни вдалося розмістити понад 60 людей. Люди ночували і у фойє, і у залі, та навіть на сцені. Тут розташували пральні машинки та душові кабінки.

У "Древньому Звенигороді" теж облаштували укриття, яке є обов'язковою умовою роботи закладів культури під час війни. Однак у відвідувачів перевірятимуть документи — паспорт чи єДокумент у Дії.

"Коли почався повномасштабний наступ, ми максимально убезпечили наші артефакти та перенесли їх у безпечне місце. На жаль, зараз їх не можна побачити під час експозиції. Та є банери, графічні матеріали, фільм про Звенигород. Також відвідувачі можуть скористатися VR-окулярами", — розповіла наукова співробітниця "Древнього Звенигорода" Мирослава Іваник.

Додамо, у Львові внутрішньо переміщених українців запрошують на серію екскурсій "Прогулянки Львовом", які триватимуть з 31 березня до 25 квітня. Для того, щоб потрапити на екскурсію, достатньо безпосередньо зателефонувати екскурсоводу за номером, вказаним в описі до екскурсії.

Нагадаємо, команда Львівського музею історії релігії регулярно організовує тематичні  екскурсії про релігійне життя Львова, екскурсії підземеллями музею та  розважально-пізнавальні квести для дітей вимушено переселених осіб.