Низькодозовий компʼютерний томограф дає мінімальний рівень опромінення та додаткові засоби захисту в тій ділянці тіла дитини, яка не підлягає дослідженню
У Центрі дитячої медицини лікарні "Охматдит" запрацював новий комп’ютерний томограф. Він щороку допоможе проводити точну діагностику для понад 3 тисяч маленьких пацієнтів. Про це 26 травня на своїй сторінці у Facebook розповів начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
Апарат, вартістю понад 12 мільйонів гривень, передало Міністерство охорони здоров'я України на “Щоб техніка запрацювала, потрібно було створити належні умови. Майже 2 мільйони гривень з обласного бюджету ми скерували на ремонт приміщення. Долучилися також лікарня і благодійники. Сьогодні маємо безпечний, сучасний і зручний простір”, — написав Максим Козицький.
Також оновили хол головного корпусу. “А у холі відкрили меморіальну таблицю Любомиру Гузару, – почесному львів’янину, духовному авторитету, який народився у цих стінах”, — зазначив Максим Козицький.
Нагадаємо, томограф у лікарні встановили у травні 2024 року. Сучасний комп’ютерний томограф General Electric Revolution Maxima 55 — 64 slice, купили у рамках спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку “Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні”.
Вартість новітнього комп’ютерного томографа — 12,8 млн грн. Низькодозовий компʼютерний томограф GE — це мінімальний рівень опромінення та додаткові засоби захисту в тій ділянці тіла дитини, яка не підлягає дослідженню. Тривалість процесу сканування становить від 10 до 15 хвилин.
Тоді речниця “Охматдиту” Юлія Бундз у коментарі LVIV.MEDIA повідомила, що КТ почнуть проводити відразу після того, як отримають відповідне програмне забезпечення. “Наразі, чекаємо програмне забезпечення, працівники вже навчені та готові. І як тільки буде програмне забезпечення — [томограф] запрацює”, — сказала вона. Окремо у МОЗ зазначили, що КТ-обстеження дає якісніші знімки, необхідні для точного діагнозу, що значно збільшує ефективність лікування.