У Львові відновлюють старі речі, які містяни викидають на смітник (фото)

Майстри працюють у Львівському муніципальному мистецькому центрі

Мешканці Львова часто залишають на смітниках автентичні речі. Частина з них так і зникає, але деякі підбирають майстри та відновлюють.

Про це пише «Суспільне»

Приміщення Львівського муніципального мистецького центру — об'єкт, який доповнили давніми речами. Коли кімнати передали у власність центру, там залишились двері, вікна та паркет. Крім того, під час ремонту у центрі знайшли розписи XIX століття.

«На початку XX століття тут був такий музей шляхетних польок. Тобто працівниці бібліотеки Стефаника вирішили собі зробити такий клуб і навіть в якомусь з польських музеїв була фотографія цього приміщення, хтось нам надіслав цю світлину», — розповів адміністратор Львівського муніципального центру Роман Мамітов.

Львівський муніципальний центр. Фото «Суспільне»

Працівники підібрали до кімнати крісла, схожі до тих, які були на фото, й доповнили інтер’єр креденцем початку XX століття та люстрами, які викинули на сміття під час ремонту консерваторії.

У Львові відновлюють старі речі, які містяни викидають. Фото: «Суспільне»

Автентичні речі та меблі, які львів’яни залишають на смітниках підбирають працівники «Реплюс дизайн бюро». За потреби їх відновлюють у майстерні.

«Це скринька, виготовлена з австрійського паркету та австрійських дверцят від поштових скриньок. Вони були демонтовані з будинку, їхня доля могла бути або на металі або тут», — зазначив майстер Артем Клічковський.

Збережені речі. Фото: «Суспільне»

Наприклад, зі знайдених кахлів майстер створює столик.

«Левинський дуже багато вкладав, якусь частину Львова, що його розвивала, і ми їх хочемо використати повторно. Їх викинули, вони дефекти, але ми їх всіх поки сховаємо. Зараз етап, коли склеюються деякі кахлі, деякі кахлі ще чекають в черзі, спробуємо його так повторно відновити і дати тим кахлям нове життя», — каже майстер Микола Кремса.

Створення стола з автентичного кахлю. Фото: «Суспільне»

Заснувала цей простір архітекторка Христина Бадзян, аби вберегти автентичні речі, які замовники хотіли прибрати з інтер’єру. Згодом вони накопичились, тож для них знайшли інше приміщення на Персенківці.

«Ми поділили свою роботу на два етапи. Перший етап — суто комерційний, коли ми беремо предмет, реставруємо його, відновлюємо в своєму стилі та виставляємо на продаж, а за виручені гроші ми маємо можливість їздити по смітниках і рятувати те, що там викидають», — розповіла засновниця проєкту Христина Бадзян.

Серед речей є також й крісло, яке колись використовували для чищення взуття на вулиці.

Збережені речі. Фото: «Суспільне»

«Моїм лозунгом є правило, що другого завозу автентики не буде. Тобто, все що викидається зараз, ми мусимо врятувати для того, щоб через 5-10 років, коли це питання стане актуальне і усвідомлення дійде до загальної маси людей, хоча б якась частина автентики залишилася», — каже Христина Бадзян.

Зазначається, що працівники майстерні безкоштовно забирають автентичні речі, якщо власники планують від них позбутись.

Нагадаємо, у Миколаєві Львівської області майстер-ювелір Олександр Мірошніков створив унікальну квітку папороті із поєднання колумбію та титану.