Батьки можуть навіть не підозрювати, що їх дитина належить до певної небезпечної субкультури
Впродовж останнього тижня серед підлітків України почав масово поширюватись молодіжний рух «ПВК „Редан“. Штучне розповсюдження цієї субкультури є російською інформаційно-психологічною операцією, яка несе за собою негативні наслідки.
LVIV.MEDIA зібрало всю інформацію про діяльність небезпечного угрупування у Львові, як з його учасниками бореться поліція та на що варто звернути увагу батькам.
Популяризація молодіжного руху у Львові
Відомо, що підлітки почали поширювати у соцмережах заклики приєднуватись до небезпечного флешмобу ПВК «Редан». Найактивніше вони діють у Telegram. Наразі у Львові функціонує 6 Telegram-каналів, які присвячені тематиці угрупування. Загальна кількість його прихильників близько 1100 осіб. Учасники обговорюють поширення наративів такої субкультури серед підлітків у Львові й планують масові зібрання. Також нам вдалося знайти 1 Telegram-канал так званих «антиреданівців», безпосередньо з яким і влаштовують бійки учасники небезпечного молодіжного руху.
Напередодні, декілька зібрань представників субкультури «ПВК „Редан“ вже проводили у Львові. Зокрема, 27 лютого підлітки зібралися біля ТЦ «Форум» о 17:00 та о 16:40 біля магазину АТБ в мікрорайоні Рясне 2. Однак, сутичок тоді вдалося уникнути.
Діяльність правоохоронних органів
У коментарі LVIV.MEDIA речниця поліції у Львівській області Світлана Добровольська зазначила, що на території Львова жодних інцидентів з цього приводу не було. Під час проведених зібрань підлітки поводили себе спокійно. На місце подій 27 лютого прибуло кілька екіпажів поліції, які призупинили дії підлітків і не дали учасникам «Редан» організувати бійку. Також поліцейські провели роз’яснювальні розмови з учасниками зібрань.
- Дата публікації
Окрім цього, працівники сектору ювенальної превенції Львівської області влаштовують профілактичні лекції для школярів. Їм розповідають про відповідальність, яка настає за вчинення такого роду правопорушень, й закликають не брати участі у фізичному протистоянні, а саме не вступати у групи «Редан» та «антиРедан».
Також працівники ювенальної поліції проводять профілактичні бесіди з адміністраціями та педагогічними колективами навчальних закладів.
Як батьки можуть убезпечити свою дитину
Підлітки о’днуються у неформальні групи аби самореалізуватися та самоствердитися. Батьки можуть навіть не підозрювати, що їх дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку. В такому разі батькам варто дотримуватись декількох правил:
- спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною, дайте їй можливість говорити саме тоді, коли вона буде до цього готова;
- якщо дитина розповідає куди вона ходить та як проводить свій час. Проявіть якомога більше терпіння та доброзичливості для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка;
- опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах;
- щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася. Також ви можете «познайомитися» з її віртуальними друзями: звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
- покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час;
- зосередьтеся на тому, щоб показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони, допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю;
Вже після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити всю небезпеку таких молодіжних угрупувань підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові. Батьки мають допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику і невідворотної відповідальності за скоєне.
Нагадаємо, поліція викрила координатора та заблокувала близько 20 каналів «ПВК „Редан“, які закликали до насильства. Головною метою учасників молодіжного руху „ПВК „Редан“ було дестабілізувати внутрішню ситуацію в Україні.