Локації почнуть працювати з 21 січня
У Львові від 21 січня розпочнуть діяти 7 централізованих пунктів збору ялинок для того, аби мешканці могли здати їх на утилізацію.
Про це повідомляють у Львівській міській раді.
Також львів’яни можуть самостійно привезти хвойні дерева на станцію компостування, що на вул. Пластовій, 13, або в ЛКП «Зелений Львів» за адресою: вул. Замарстинівська, 167а.
«Управління з питань поводження з відходами спільно з ЛКП «Зелене місто» і ЛКП «Зелений Львів», як і торік, організували централізовані пункти збору ялинок. Відтак із 21 січня у Львові розпочнуть діяти 7 локацій. Адже ялинки — це зелені відходи, а не тверді побутові, тому їх необхідно правильно та з користю утилізувати. Тож пропонуємо мешканцям громади або самостійно привезти хвойні на станцію компостування, що на вул. Пластова, 13, або в ЛКП «Зелений Львів» за адресою: вул. Замарстинівська, 167а, або залишити біля визначених семи майданчиків у встановлені дні», — розповідає Роман Яцикович, начальник відділу комунікації і просвітництва управління з питань поводження з відходами.
Відтак, залишити хвойні можна буде біля контейнерних майданчиків за адресами:
- просп. Чорновола, 1 (біля контейнерних майданчиків);
- вул. Замарстинівська, 167а;
- вул. Володимира Великого, 14а (вхід в Кіноцентр, що у парку «Горіховий Гай»);
- вул. Виговського, 34 (біля Залізничної районної адміністрації);
- вул. Шафарика, 15 (вхід в лісопарк «Погулянка»);
- просп. Чорновола, 45 (на площі поруч із шиномонтажем «Шипшина»);
- вул. Хоткевича (вхід в парк Святого Івана Павла II Папи Римського, поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці).
Приносити ялинки у ці місця збору необхідно 21-22 січня, 25 січня та 28-29 січня 2023 року.
«Саме з цих 7 локацій будемо централізовано вивозити ялинки.
Якщо ж мешканці не живуть біля цих локацій, то у ці ж визначені дні — 21-22 січня, 25 січня, та 28-29 січня, можуть залишати ялинки біля своїх сміттєвих контейнерів, і вже їхні перевізники ТПВ відвезуть хвойні дерева на компостувальну станцію.
Нагадую, що ялинки — це великогабаритні відходи, тому контейнери для побутових відходів не призначені для їх викидання. Тож ялинку необхідно залишати біля контейнера, а не кидати в нього. Також необхідно з ялинки зняти всі новорічні прикраси, щоб під час переробки залишки прикрас не потрапляли у компост», — додав Роман Яцикович.
Якщо ж мешканці самостійно бажають привозити ялинки на компостувальну станцію, то можуть це робити щодня з понеділка до п’ятниці з 8:00 до 17:00.
«На наших компостувальних станціях з допомогою спеціальної технології ми переробляємо використані ялинки у компост. Вже вчора нам привезли першу невеличку партію ялинок.
Компостувальна станція переробляє всі органічні відходи, роздільно зібрані мешканцями та різними структурами міста. Це харчові продукти, гілля, листя і зараз — ялинки. Як наслідок, утворюється компост — органічна підживка, яка в майбутньому використовується для удобрення землі під час висадки дерев або квітів, овочів, фруктів тощо. Компост часто купують приватні садиби, а також наш компост став помічним при висадці дерев та кущів у Львові», — розповіла Наталя Сеник, начальниця відділу організації роздільного збору харчових відходів ЛКП «Зелене місто».
Також ялинки і дідухи можна завезти у Домівку врятованих тварин.
«У домівці наші копитні будуть дуже раді, якщо ви їм привезете трохи хвої, такої, як ялиця, сосна, також дідухи», — сказав керівник Домівки врятованих тварин Орест Залипський.
Нагадаємо, головна українська ялинка потрапила до рейтингу найкращих у світі.