Для цього замовили 4000 кахлів, які створила народна художниця України Оксана Чепурна
У Дубаї відкрили перший ресторан української кухні YOY. Він розташований на Palm Jumeirah The Pointe.
Як пише UkrDubai, засновники ресторану — Георгій Піонов і Павло Мороз — довго думали над його концепцією.
Назва закладу — «Йой» — це вигук, прояв багатьох емоцій, передусім захоплення.
«В англійській мові є WOW, у грузинів ВАХ, і завжди це про сильну емоцію. Саме її ми й хочемо викликати в наших гостей», — каже Піонов.
Відкрита кухня побудована навколо дров’яної печі, яка є серцем української оселі.
Для оздоблення печі у YOY було замовлено 4000 кахлів, які створила народна художниця України Оксана Чепурна. Кожну плитку було виготовлено у Львівській кахлярні, що має понад сторічну історію.
«Бо хто, як не українці, тут можуть найкраще розповісти про Україну. Наприклад, на початковому етапі не плануємо доставки їжі, бо ми все-таки продаємо не продукти й страви, а показуємо нашу культуру через атмосферу закладу, дизайн, музику тощо», — розповідає керівник з маркетингу Олег Садковський.
Ресторан пропонує базове постійне меню, а також низку страв, які будуть змінювати залежно від шеф-кухаря.
Відвідувачі зможуть скуштувати борщ із печі, банош з каштанами, галушки з аспарагусом і трюфельною сметаною, вареники з вишнею, бринзу з варенням ялини, що готується за авторським рецептом на дров’яній печі, страви з баранини, вирощеної на схилах Карпатських гір, ароматні білі гриби, свіжий кріп, паростки соняшнику, хрін і солод — теж за ексклюзивним замовленням привезені з України.
У закладі також можна буде поласувати ряжанкою, що запікається до рум’яної скоринки та готується за старовинним рецептом у дров’яній печі протягом 3-4 годин.
Для приготування страв та створення оригінальних смаків кухарі YOY використовують органічну та нерафіновану олію, яку було спеціально імпортовано з України в Дубай.
Із напоїв гостям пропонуватимуть авторський квас із житнього хліба, який печуть у дров’яній печі, та авторські чаї, що роблять з натуральних ягід з України — шипшини, обліпихи тощо. Також є широкий вибір алкогольних напоїв, виготовлених у ресторані: хріновуха з 10 інгредієнтів, перцівка з медом, наливка з вишні та кави та настійка з копченої груші, витриманої в дубі.
Інтер’єр YOY розробив український дизайнер Володимир Непийвода із дизайн-студією YOD Group. Мінімалістичний інтер’єр з акцентами на деревині нагадує український дім з глиняними глечиками ручної роботи.
- Дата публікації
Кожен елемент дизайну символічний. Наприклад, люстра в ресторані — ручної роботи, за задумом дизайнера, вона виконана з натуральних гілок у вигляді гнізда лелеки. В Україні цей птах символізує сім’ю, патріотизм, любов до рідного краю. Вручну зроблені й глиняні глечики різних форм майстром із Закарпаття.
Також із України було привезено косівську розписну кераміку. Триколірна гама — жовтий, зелений, коричневий — це код гуцульської кераміки, пов’язаний зі сприйняттям природи (сонце, гори, земля). Її століттями виготовляють майстри у Косові, а від 2019 року технологію внесено до світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Килими ручної роботи з натуральної та екологічно чистої вовни, виготовлені в українському гірському містечку в Карпатах. Довгий стіл — 13 метрів, вирізьблений із натурального ясена — для збору всієї родини за вечерею.
- Дата публікації
Є в ресторані й справжня українська трембіта — музичний інструмент, який визнано найдовшим у світі.
Персонал буде одягнений у традиційні сорочки в сучасному представленні. Одяг для YOY розробив відомий дизайнер Юрій Жуйков. Він оздоблений вишивкою, без якої неможливо уявити давнє українське вбрання, а кожен візерунок створений вручну.
Нагадаємо, у Токіо 7 вересня відкрили ресторан української кухні «Смачного». У закладі працюють українці, які евакуювалися до Японії через війну. Зазначимо, що у червні у Японії мережа ресторанів «Монтероза» запустила українське меню. Тоді до переліку страв там теж увійшов український борщ, незважаючи на те, що у Японії дуже складно знайти один із основних інгредієнтів страви — буряк.
Також деякі українські страви «Монтероза» вирішила змінити через відсутність у потрібній кількості необхідних інгредієнтів. Наприклад, замість оселедця із зеленню та цибулею там подають лосось. Крім того, у меню є котлета по-київськи, але до неї подають картоплю фрі.
Частину зароблених грошей «Монтероза» обіцяла перерахувати на гуманітарну допомогу Україні.