Осінні вихідні: куди ненадовго поїхати зі Львова

5 місць для осіннього відпочинку.

Поки на Львівщині ще тривають теплі дні - це чудова нагода відпочити на природі та відвідати цікаві місця. Розповідаємо про 5 локацій, які розташовані недалеко від Львова, і точно не залишать вас байдужими.

Золота підкова Львівщини

Це популярний туристичний маршрут найбільш відомими замками Львівської області. Свою назву він отримав через розташування замків дугою, що схожа на підкову. До маршруту зазвичай включають Олеський, Підгорецький, Золочівський, Свірзький замки, а іноді ще й Жовківський, Поморянський та Старосільський замки.

Найпростіший варіант відвідати Золоту підкову – на авто або в складі екскурсії.

Жовква

Жовква – “ідеальне” містечко, що розташоване за 25 кілометрів від Львова по дорозі на Люблін. Місто збудоване за концепцією “ідеальних міст” доби Ренесансу, тобто кожному архітектурному об’єктові в місті відвели певне розміщення відносно інших.

Фото з відкритих джерел

За кількістю пам’яток Жовква мало не на першому місці на Львівщині. У містечку можна відвідати замок 1594 року, храм XVII століття з одним із найгарніших ренесансних порталів України та Польщі, ратушу. А ще тут є оборонна синагога - вишукана будова з дахом для артилерії.

Домажир

Ведмежий притулок “Домажир” - це унікальний центр порятунку та реабілітації бурих ведмедів в Україні, створений за підтримки міжнародного благодійного фонду “Four Paws”, що базується у Відні.

Проте це не лише місце, де живуть врятовані ведмеді, а й великий освітньо-відпочинковий простір, розташований у мальовничому природному заповіднику “Розточчя”.

Фото: Ведмежий притулок "Домажир"

У заповіднику є багато розваг для дітей – мотузковий парк, майданчик, кафе. Також є кафе та сувенірна крамниця, де можна придбати керамічні вироби львівських майстринь, яворівські іграшки та інші дрібниці.

Крім того, у “Домажирі” раді собакам, яких триматимуть на короткому повідці.

Наразі Притулок можна відвідати лише за попереднім записом. Детальна інформація є на сайті центру реабілітації.

Тустань

Це середньовічна наскельна фортеця-град та давньоруський наскельний оборонний комплекс. Розташована фортеця Тустань поблизу села Урич, що на Стрийщині, на території національного природного парку “Сколівські Бескиди”.

Фото: Микита Печеник, Lviv.Media

Тустань була оборонним та адміністративним центром, а також митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича на Закарпаття та до Західної Європи.

Фото: Микита Печеник, Lviv.Media

Нині ви можете прогулятися промаркованим маршрутом довкола скель фортеці та піднятися на дитинець. Звідти відкривається неймовірний краєвид на Сколівські Бескиди й долину села. А також на власні очі можна побачити рештки забудови: це 4 тисячі пазів і врубів у камені. За цими слідами український науковець Михайло Рожко під час експедицій у 1971-2004 роках створив графічну реконструкцію наскельної дерев’яної фортеці. Її гіпотетичний вигляд ви можете побачити у 3Dмоделі, в мобільному додатку Tustan AR та під час віртуальних польотів Тустань VR.

Якщо просто неба ви можете побачити скелі із залишками фортеці, то усі скарби, які там знаходили археологи, доступні для огляду в унікальному мультимедійному музеї Тустані.

Княжий Звенигород

За 20 кілометрів від Львова збереглося давнє городище — Звенигород. Це територія, де майже тисячоліття тому була одна з перших княжих столиць на території західної України.

Фото з відкритих джерел

У Звенигороді археологи знайшли фрагмент унікального музичного інструменту першої третини XII ст. — гусел. Це єдина схожа знахідка на території України. Звенигородські гуслі оздоблені двома переплетеними хвилеподібними лініями. Серед інших знахідок її можна  побачити в експозиції оновленого музею історико-культурного заповідника.

Княжим містом Звенигород відтепер можна мандрувати у віртуальній реальності. Вдягнувши VR окуляри, там можна прогулятися 12 локаціями княжої столиці.