• Головна
  • Лайфстайл
  • Вживання алкоголю підвищує ризик більш ніж 60 захворювань: вражаючі результати дослідження

Вживання алкоголю підвищує ризик більш ніж 60 захворювань: вражаючі результати дослідження

Навіть люди, які рідко п’ють, піддаються більшому ризику певних станів

Згідно з новими дослідженнями, опублікованими у журналі Nature Medicine, будь-яка кількість алкоголю може збільшити ризик розвитку принаймні однієї з понад 60 хвороб.

Так, дослідники Оксфордського університету досліджували вплив алкоголю на чоловіків у Китаї, виявивши, що навіть люди, які рідко п’ють, піддаються більшому ризику певних станів, у тому числі понад 30 захворювань, які раніше не були пов’язані з алкоголем, пише The New York Post.

«Вживання алкоголю несприятливо пов’язане з набагато ширшим спектром захворювань, ніж було встановлено раніше, і наші висновки показують, що ці асоціації, ймовірно, є причинно-наслідковими», — сказав провідний автор дослідження Пек Кей Ім, науковий співробітник Oxford Population Health.

Загалом у дослідженні взяли участь 512 000 осіб, з яких 41% були чоловіками. Їх обрали з 10 районів Китаю.

З них 33% чоловіків зізналися, що вживають алкоголь принаймні раз на тиждень, тоді як лише 2% жінок сказали, що регулярно п’ють.

Натомість серед чоловіків, які п'ють, 62% повідомили, що вживають алкоголь щодня, а 37% зізналися, що вживають епізодично.

Протягом 12 років досліджень команда вчених виявила, що вживання алкоголю пов’язане з підвищеним ризиком 61 захворювання для чоловіків. З них 28 захворювань, таких як рак стравоходу, захворювання печінки та діабет, уже були пов’язані з алкоголем.

Проте решта 33 хвороби не були визнані як захворювання, пов’язані з алкоголем, включаючи рак шлунка та легенів, виразку шлунка та подагру.

Водночас певні моделі вживання алкоголю, як-от щоденне вживання алкоголю або запої, також підвищують ризики захворювань.

«Стає очевидним, що шкідливе вживання алкоголю є одним із найважливіших факторів ризику погіршення здоров’я як у Китаї, так і в усьому світі», — сказала старша авторка дослідження Іона Мілвуд, доцент Оксфордського відділу здоров’я населення.

Відтак вживання алкоголю — навіть у помірних кількостях — пов’язують із наслідками для здоров’я, включаючи певні види раку та навіть ранню смерть.

Нагадаємо, LVIV.MEDIA зібрало поради лікарів, які допоможуть полегшити симптоми похмілля.