Такий метод дозволить доповнити штучне м’ясо лабораторними жирами
Дослідники з Університету Тафтса успішно виготовили жирову тканину в лабораторії, яка має поліпшити текстуру та структуру м’яса.
Про це повідомляє New Atlas.
М’ясо, вирощене в лабораторії, виробляється шляхом культивування клітин тварин за допомогою поєднання біотехнології, тканинної інженерії, молекулярної біології та синтетичних процесів. Технологія створює продукт, схожий на традиційне м’ясо.
Однак у вирощеному м’ясі відсутній інгредієнт, який є ключовим як для смаку, так і для текстури - жир.
Вчені виявили, у природі кровоносні судини постачають жиру кисень і поживні речовини, а жиру, виготовленому в лабораторії, бракує цих важливих елементів. Проте вчені вирішили цю проблему.
Науковці спочатку виростили жирові клітини мишей і свиней, які потім змішували з іншими доведено безпечними речовинами.
«Оскільки жирова тканина складається переважно з клітин з невеликою кількістю інших структурних компонентів, ми вважали, що агрегації клітин після росту буде достатньо, щоб відтворити смак, поживність і текстуру натурального тваринного жиру», - сказав Джон Юен молодший, провідний автор дослідження.
Такі досліди науковці довели успішність проєкту. Адже структура штучного жиру відповідала звичайному, у ньому містилися ліпіди та інші важливі для смаку та аромату компоненти.
Нагадаємо, раніше науковці провели дослідження, чи допоможе вживання помірної кількості алкоголю жити довше.