Акцію влаштували як протест проти буріння нафтогазових свердловин
У Музеї Леопольда у Відні екоактивісти з італійського угрупування «Останнє покоління» облили чорною фарбою картину «Смерть і життя» всесвітньовідомого художника, основоположника модерну в австрійському живописі Густава Клімта.
Фото та відео інциденту з’явилось на сторінці Twitter австрійського осередку організації.
На фото видно, що один із активістів приклеїв долоню до захисного скла картини.
Акцію влаштували у день св. Леопольда, коли вхід до музею був безкоштовним.
- Дата публікації
Рідину до музею учасники акції пронесли у грілці під одягом. За словами групи, акцію влаштували як протест проти буріння нафтогазових свердловин. Активісти назвали його «смертним вироком для людства». У коментарі організації вказали, що картину обрали не випадково.
«Краса життя з одного боку, очікування смерті з іншого. Так Густав Клімт намалював «Смерть і життя» понад 100 років тому. Сьогодні ми скочуємося до катастрофи неймовірних масштабів, тому що, як і герої Клімта, не хочемо миритися зі смертельною загрозою», — пояснив акцію активіст.
Поліція відразу прибула на місце та затримала активістів. Наразі відомо, що картина не постраждала.
Директор Музею Леопольда Ганс-Петер Віпплінгер назвав занепокоєння кліматичних активістів обґрунтованим, але напади на твори мистецтва, на його переконання, «є неправильним шляхом до реалізації поставленої мети із запобігання прогнозованому кліматичному колапсу».
Нагадаємо, нещодавно пара активістів зайшла у британський Музей Мадам Тюссо під виглядом звичайних відвідувачів. Згодом вони зняли верхній одяг, продемонструвавши футболки із гаслом Just Stop Oil. У руках активістів був шоколадний торт, яким вони вимастили голову воскової скульптури короля Чарльза III.
Just Stop Oil виступають проти рішення уряду про видачу ліцензій на розробку нових нафтових та газових родовищ.
Окрім цього, у Музеї Прадо в Мадриді дві екоактивістки приклеїли себе до рам двох картин іспанського художника Франсіско-Хосе де Гоя на знак протесту проти змін клімату.