«Це великий прогрес у дискусії про еволюційне походження людської мови та відчуття ритму», — кажуть вчені
Згідно з новим дослідженням, напівводні морські тварини є одними із небагатьох ссавців, які відчувають ритм і можуть розрізняти темп і стиль ударів. Хоча раніше біологи вважали, що такою здібністю володіють лише люди та співочі птахи, нідерландські дослідники з’ясували, що молоді морські тюлені також можуть відчувати ритм.
Про це пише The New York Post.
Для дослідження дослідники з Інституту психолінгвістики Макса Планка в Неймегені відтворили різноманітні записи за спинами двадцяти однорічних тюленів. Потім вони рахували, скільки разів тварини повертали голови, щоб подивитися на джерело звуку, що свідчить про те, що вони були «зацікавлені» різними ритмами.
З’ясувалося, що тюленята частіше крутили головою, коли звуки змінювались та були довшими, швидшими або ритмічно рівномірними. Це означає, що тюлені здатні розрізняти — без використання ласощів як мотивації — регулярні та нерегулярні послідовності, а також короткі та довгі, швидкі та повільні темпи. Водночас найбільше тварини реагували на нестабільний ритм фрістайл-джазу.
«Подібно до людських немовлят, сприйняття ритму, яке ми побачили у тюленів, виникає на ранньому етапі життя, є міцним і не потребує ні навчання, ні посилення. Це великий прогрес у дискусії про еволюційне походження людської мови та відчуття ритму, які все ще залишаються досить загадковими», — сказала провідна авторка дослідження Лаура Верга.
Нагадаємо, проєкт від APOPO, бельгійської некомерційної організації, яка навчає тварин рятувати життя, оснащує щурів невеликими спеціалізованими рюкзаками, щоб допомогти командам швидкої допомоги шукати тих, хто вижив у різних надзвичайних ситуаціях.