Викидайте будь-яку їжу з неприємним запахом, кольором чи текстурою
Під час відключення світла перед українцями постало питання — що робити, якщо не працює холодильник. Як вберегти продукти, коли немає електрики, читайте на LVIV.MEDIA.
Які продукти можна не зберігати у холодильнику
Часто люди зберігають у холодильнику продукти, які можна туди взагалі не ставити. Наприклад, банани, моркву, цибулю та картоплю можна зберігати у коморі чи шафах, адже якщо холодильник потече, вони швидко зіпсуються. Водночас консерви, шоколад, олію, варення чи мед можуть зберігатися при кімнатній температурі. Те ж стосується і яєць — їх можна тримати до місяця не у холодильнику.
Що робити з продуктами, які швидко псуються
Якщо ж ви знаєте, що у вас у холодильнику є продукти, які швидко псуються, варто їх або приготувати, або викинути.
- Молочні продукти варто обирати пастеризовані, попри те, що вони не мають стільки корисних харчових властивостей, однак можуть довго простояти не у холоді. Молоко можна прокип’ятити, сир перекласти у скляні банки, а потім помістити їх у холодну воду. Те саме можна зробити зі сметаною. Вершкове масло можна заморозити або загорнути у пергаментний папір та скласти у місткість із холодною та трішки підсоленою водою.
- М’ясо та рибу можна закрити у герметичні місткості та поставити на балкон (якщо надворі звісно ж холодно). Також можна зробити консерви чи тушонку. Така консервація за правильних умов приготування буде мати термін придатності до 3-ох років. Також важливо почистити рибу та відрізати голову, адже вона починає досить швидко гнити. До того ж рибу можна засушити.
- Хліб можна зберігати в холодильнику чи навіть у морозилці. Якщо вимкнули електроенергію та він почав псуватися, зробіть сухарі.
Загальні поради зберігання продуктів без холодильника
Заморозьте контейнери з водою (а ще краще пляшки), щоби мати змогу зберегти температуру їжі в морозилці на рівні 4°С або нижче, За можливості придбайте сухий лід або блоковий лід.
Коли вже електроенергію відключили, тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими. Якщо їх не відкривати, продукти ще можуть зберігатися у холодильнику, до 48 годин у повній морозилці, 24 години у напівпорожній морозилці.
Ніколи не пробуйте їжу на смак, щоби перевірити її безпечність. Якщо маєте сумніви, викиньте її. Викидайте будь-яку їжу з неприємним запахом, кольором чи текстурою. Також не варто їсти їжу, яка досить довго стояла при температурі повітря вище 4°С. Це можна перевірити за допомогою термометра в холодильнику чи морозилці.
Можна повторно заморозити або приготувати заморожені продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4°С або нижче.
Інші методи зберігання продуктів
- Погріб/підвал. Цей спосіб використовували ще наші пращури, які знали, що «кімнати» під землею прогріваються дуже повільно. Використовують погреби ще й досі.
- Криниця. Криниця працює і як погріб. Помістіть продукти у відро та опустіть вниз. Відро має бути на 2⁄3 у воді, продукти герметично упаковані, щоб захистити їх від води.
- Саморобний мінільох з бочки. Якщо немає льоху, його можна викопати та спорудити за допомогою лопати та бочки. Потрібно викопати яму у формі бочки та помістити туди бочку. Після кожного відкриття/закопування її краще прикопати для збереження низьких температур.
Нагадаємо, раніше LVIV.MEDIA розповідало, як та де дізнатися про відключення електроенергії.