Невеликий розмір і відмінний нюх гризунів, а також їх пригодницький дух роблять їх ідеальними тваринами для допомоги в таких випадках
Проєкт від APOPO, бельгійської некомерційної організації, яка навчає тварин рятувати життя, оснащує щурів невеликими спеціалізованими рюкзаками, щоб допомогти командам швидкої допомоги шукати тих, хто вижив у різних надзвичайних ситуаціях.
Про це пише The New York Post.
За словами дослідників проєкту, невеликий розмір і відмінний нюх гризунів, а також їх пригодницький дух роблять їх ідеальними тваринами для допомоги в таких випадках. Цей проєкт запустили в роботу в 2021 році, після того, як волонтерська пошуково-рятувальна організація GEA звернулася до APOPO для співпраці в 2017 році.
«Щури, як правило, досить цікаві й люблять досліджувати — це є ключовим для пошуку та порятунку», — каже дослідниця поведінки тварин та керівниця проєкту Донна Кін.
Щури ще не готові до роботи у зруйнованих будівлях, але наразі їх навчають у симуляторі зони стихійного лиха під час 15-хвилинних занять п’ять днів на тиждень, моделюючи дії справжнього порятунку.
У цих вправах щури повинні знайти людину, яка «застрягла» під завалами, потім натиснути перемикач на своєму крихітному жилеті, який запускає звуковий сигнал, а потім повернутися до вчених, де їх частують смаколиками.
Зазначається, що рюкзаки гризунів оснащені відеокамерою, двостороннім мікрофоном і передавачем місця розташування, щоб допомогти знайти вцілілих і спілкуватися з людьми. Ці рюкзаки розробляє APOPO у співпраці з Технологічним університетом Ейндховена в Нідерландах, а технологію рюкзака розробляє інженер-електрик Сандер Вердізен.
За словами вчених, для навчання кожного щура знадобиться щонайменше від дев'яти до 12 місяців. Наступним кроком є імітація більш серйозних «сценаріїв реального світу». Далі проєкт переміститься до Туреччини, де базується GEA. Але до того часу щурів і далі навчатимуть на стимуляторах.
Читайте також: