Дані дослідження
Дослідження показало, що короткочасний вплив шуму вітроелектростанцій не більше порушує сон, ніж дорожній рух, а дуже низькочастотний шум вітроелектростанцій не чутний для людського вуха
Про це пише ABC News.
Дослідження дослідників сну з Університету Фліндерса також показало, що дуже низькочастотний шум вітряних електростанцій не чутний для людського вуха ні в стані бадьорості, ні в стані сну.
У проекті, який тривав п’ять років, було проаналізовано понад 460 ночей дослідження сну за участю 68 учасників.
Кожна людина провела в лабораторії сну сім ночей поспіль.
Вони були набрані з чотирьох груп, включаючи тих, хто живе поблизу вітроелектростанції, тих, хто живе поблизу жвавої приміської дороги, і людей, які живуть у тихій сільській місцевості.
Кожному з них відтворювали 20-секундні зразки шуму вітроелектростанції та дорожнього руху з трьома різними рівнями звукового тиску, щоб порівняти їхні реакції.
Окремої ночі дослідники перевірили, чи довші 3-хвилинні зразки шуму, включаючи дуже низькочастотні звуки вітроелектростанції, призводять до порушення сну.
Дослідники виявили, що короткочасний вплив шуму вітроелектростанції та дорожнього руху викликав невелике збільшення кількості людей, які прокидалися, що могло призвести до фрагментації їхнього режиму сну.
Але це також показало, що шум вітроелектростанції був не більш руйнівним, ніж дорожній рух.
- Дата публікації
Головний дослідник Пітер Кетчесайд (Peter Catcheside) сказав, що результати дослідження показали, що і шум вітроелектростанцій, і шум дорожнього руху порушують сон, в основному в залежності від того, наскільки вони були гучними.
«Однак, на реалістичних рівнях ці ефекти були досить незначними», — сказав він.
«Ми також не знайшли жодних доказів того, що шум вітроелектростанцій порушує сон сильніше, ніж шум дорожнього руху.
«На найвищому рівні впливу шум дорожнього руху трохи більше порушував сон, ніж шум вітроелектростанцій».
Професор Кетчесайд зазначив, що хоча дослідження надає переконливі докази того, що вітрові електростанції не є більш шкідливими, воно не виключає, що особливо чутливим до шуму людям може бути важче заснути, коли рівень шуму є помітним.
Результати дослідження були представлені на міжнародній конференції з питань шуму від вітрових електростанцій в Дубліні минулого тижня, але вони ще мають пройти експертну оцінку.