• Головна
  • Енергетика
  • Найбільший виробник електроенергії Румунії вийшов на ринок акцій і хоче залучити мільярди на розвиток

Найбільший виробник електроенергії Румунії вийшов на ринок акцій і хоче залучити мільярди на розвиток

Ціна та кількість акцій буде оголошена орієнтовно 5 липня

У Румунії фінансовий регулятор ASF схвалив проспект продажу акцій до 17,34% державного виробника гідроелектроенергії Hidroelectrica, який діятиме з 23 червня до 4 липня.

Про це повідомляє Reuters.

Первинне публічне розміщення, яке, ймовірно, стане одним із найбільших у Європі цього року, складається з існуючих акцій, якими володіє Fondul Proprietatea, фонд, яким керує менеджер з активів США Франклін Темплтон.

Fondul є єдиним міноритарним акціонером державної компанії. Він володіє 20% акцій, які оцінюються в 2,2 мільярда євро.

За інформацією ASF, початкове публічне розміщення акцій матиме діапазон цін від 94 леїв (20,77 доларів) до 112 леїв (24,74 доларів) за акцію, що дасть оцінку компанії від 42,3 мільярда леїв (9,34 мільярда доларів) до 50,4 мільярда леїв (11,13 мільярда доларів).

Внаслідок цього продаж акцій може зрости до повних 19,94%, йдеться в заяві компанії.

«Ціна пропозиції та конкретна кількість акцій будуть визначені після процесу букбілдингу і ... очікується, що вони будуть оголошені приблизно 5 липня. Три групи румунських інституційних інвесторів погодилися бути основними інвесторами в рамках пропозиції та підписали інвестиційну угоду з компанією, зобов’язавшись придбати акції на загальну суму 2,24 мільярда леїв (494,74 мільйона доларів)», — йдеться в заяві Hidroelectrica.

Уряд Румунії не продає жодних акцій, але лістинг є частиною угоди щодо отримання коштів на відновлення після пандемії, укладеної з Європейським Союзом.

Hidroelectrica є найбільшим виробником електроенергії в Румунії. На неї припадає третина електроенергії.

Нагадаємо, Литва закликає енергетичних гігантів пожертвувати десятину від прибутків Україні. Найбільша енергетична компанія Литви пропонує енергетичним гігантам, таким як ExxonMobil, Shell та BP, пожертвувати одну десяту частину своїх прибутків безпосередньо Україні, оскільки вони заробили їх внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.