Таке рішення дозволить збільшити надходження до державного та місцевого бюджетів
В Україні пропонують підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкоголь.
Відповідний проєкт постанови КМУ опублікований на сайті Міністерства економіки України.
Зазначається, що чинний розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої запроваджений у 2018 році, окрім роздрібних цін на ігристі вина та газовані напої. На них мінімальні ціни було підвищено у 2021 році.
Однак з того часу у соціально-економічній і податкових сферах відбулися зміни. Йдеться про зростання вартості сировини, комплектуючих, енергоносіїв, витрат на оплату праці тощо. Окрім того, з 1 березня в Україні змінилися ставки акцизного податку на алкогольні напої. Це призвело до того, що розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв і потребує коригування.
Документом пропонується підвищити роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, а саме на:
- горілку та лікеро-горілчані вироби – на 13%;
- віскі, ром та джин – на 25%;
- коньяк (бренді) – на 11-12%;
- виноробну продукцію (неігристі вина) - на 62%;
- (сидр і перрі; вина, вермути та інші зброджені напої (у тому числі суміші зі зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв), фактична міцність яких вища за 1,2% об'ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 22% об'ємних одиниць етилового спирту) - на 61-71%;
- віна ігристі та газовані винні напої - на 28%;
Прогнозується, що реалізація проєкту постанови забезпечить приведення мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв у відповідність до законодавства, дозволить збільшити надходження до державного та місцевого бюджетів у розмірі близько 500 млн грн та зменшити кількість смертей, що відбуваються через зловживання алкоголю.
Нагадаємо, у п’ятницю, 14 липня, Верховна Рада змінила дати державних свят в Україні. За відповідний законопроєкт в цілому проголосував 241 нардеп. Метою законопроєкту є «відмова від російської спадщини».