Кошти можуть автоматично арештовувати, але не списувати.
У Міністерстві юстиції пояснили, як працюватиме механізм із боржниками та арештом їхніх грошей не рахунках у банках. Кажуть, що кошти не списуватимуть, вони лише підлягатимуть арешту в автоматизованому режимі.
«Уявімо, що хтось не сплатив штраф за порушення правил дорожнього руху або комунальні послуги чи заборгував вам кошти (зокрема аліменти на утримання дитини чи заробітну плату). Цей факт спочатку має підтвердити своїм відповідним рішенням суд або інший орган (посадова особа). Якщо після цього боржник так і не повертає кошти — до справи береться Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони, зокрема, можуть арештувати кошти на банківських рахунках боржника. Тут було спрошено саме процедуру комунікації між виконавцями та банками», — пояснили у міністерстві.
Тим часом автоматизовану систему виконавчого провадження наразі допрацьовують. Коли програмне забезпечення запрацює повністю, виконавча служба зможе отримати від банку цілком конкретні номери банківських рахунків боржників та суми залишків на них. Це вигідно і боржникам ー адже тоді арештовуватимуть лише один рахунок в одному банку, а не усі у різних, як це працює зараз. Перевірити, чи не маєте ви боргів, можна тут або тут, а також у застосунку «ДІЯ». Нагадаємо, раніше Lviv.Media писало, що Мін’юст дозволило списувати кошти боржників автоматично. Списати борги можуть у всіх людей, що потрапили до Єдиного реєстру боржників.