400 мільйонів на кисень: як працюють кисневі станції і чому вони зараз необхідні

400 мільйонів на кисень: як працюють кисневі станції і чому вони зараз необхідні

Одна киснева станція подає 520 літрів кисню у хвилину

Україна закупить нові кисневі станції. Кабінет Міністрів України виділить додатково 400 млн грн, адже попит на кисень останнім часом значно зріс.

Він потрібен через те, що штам "Дельта" є значно агресивнішим і киснезалежними є більше пацієнтів, ніж під час попередніх хвиль.

Аби виробляти більше рідкого кисню вже зараз проводяться регламентні роботи на заводах, які його виготовляють. Також Мінздоров'я розглядає можливість залучити інші заводи, які досі його не виробляли.

Чому кисень так потрібен пацієнтам з Covid-19

Завідувачка реанімації Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Наталія Матолінець щодня бачить людей, які задихаються від ускладнень коронавірусу.

"Кожен з цих пацієнтів потребує кисню. На сьогодні у клінічної лікарні швидкої медичної допомоги проблем з киснепостачанням немає. У своєму арсеналі ми маємо 200 кисневих станцій, у тому числі ті, які виробляють його самостійно", — наголошує Наталія Матолінець.

Проте не тільки пацієнти у важкому стані потребують кисню. Навіть ті хворі, що лежать у терапевтичному відділенні залежні від нього. Рівень кисню у крові (сатурація) у здорової людини має бути 95-99%. Та коли людина хворіє на коронавірус, рівень сатурації часто падає. Аби врятувати людину, кров необхідно наситити киснем. Це життєво необхідно.

"Тим пацієнтам, які лежать у реанімації потрібно багато кисню. Від цього залежить, чи виживе людина, чи ні", — пояснює завідувачка реанімації.

Не всі лікарні закуповують кисень. Львівська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги має власні кисневі станції, які його виробляють.

Як працюють кисневі станції

У повітрі є лише 21% кисню. Решта - різні гази. Хворій людині потрібен чистий кисень. Спеціальне обладнання відділяє кисень від інших газів, що є у повітряній суміші за допомогою певних сорбентів.

"Цей кисень йде у розсіювач та потім надходить до пацієнтів. Крім того є кріогенний газофікатор на 3,8 тонн кисню, який зберігає його у рідкому стані. Він перетворює кисень у газоподібний стан, який вже отримують пацієнти", — пояснює Іван Міськів, медичний директор з анестезіологічної роботи Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

Загалом в Україні є 23 заводи, які виготовляють медичний кисень. У жовтні три заводи зупинилися на плановий ремонт. Тож наприкінці місяця у Мінздоров'я повідомили, що закуповуватимуть тимчасово кисень у Польщі.

Здоров'я

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності