З 13 жовтня наркотичні ліки відпускатимуть лише за е-рецептом

З 13 жовтня наркотичні ліки відпускатимуть лише за е-рецептом

Постанова діє на всій території України, окрім прифронтових територій та зон бойових дій

З 13 жовтня 2023 року відпуск наркотичних препаратів в аптеці здійснюватиметься лише за електронним рецептом на всій території України, окрім прифронтових територій та зон бойових дій. Там діятимуть як електронний, так і паперовий рецепти. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Для пацієнта е-рецепт — зручна опція, оскільки не потрібно постійно відвідувати лікаря для отримання паперового рецепта. Його електронний аналог можна отримати й  дистанційно.Таке рішення дозволить запобігти неконтрольованому обігу таких препаратів, адже їх вживання має особливо небезпечні ризики для життя та здоров’я людини”, — зазначають у МОЗ.

У міністерстві також відповіли на найпоширеніше питання щодо отримання наркотичних препаратів за е-рецептом.

1. Якщо немає мобільного телефону, як отримати електронний рецепт ?

У такому разі ви можете ідентифікуватися у лікаря за допомогою документів (паспорт та індивідуальний податковий номер). Лікар роздрукує інформаційну довідку до рецепта, яка містить номер рецепта та код його погашення, який ви без проблем зможете використати в аптеці. 

2. Що робити, якщо вказав неправильний номер телефону або втратив до нього доступ?

В такому разі необхідно подати заявку на зміну номера через онлайн-форму. Номер телефону буде змінено протягом доби. Пацієнтам радять, за можливості, перевірити у сімейного лікаря телефон, який прив’язаний до електронної медичної картки та у разі необхідності, змінити його. 

3. Якщо у лікарні немає світла, чи можна буде отримати наркотичні (психотропні) препарати за паперовими бланками?

Так, існують певні винятки, в яких лікар зможе видати пацієнту паперовий аналог, це:

  1. проблеми в роботі ЕСОЗ, коли електронний рецепт не можна виписати (відключення світла, технічні проблеми в роботі системи тощо);
  2. для призначення екстемпоральних препаратів (тобто таких, які виготовляються безпосередньо  в аптеці);
  3. якщо рецепт на наркотичні препарати виписують на прифронтових територіях або територіях, де тривають бойові дії.

 4.  Як бути з пільговими наркотичними препаратами?

Наркотичні пільгові ліки, часткова чи повна вартість яких відшкодовується в межах програм місцевих бюджетів, теж відпускатимуться за е-рецептом. 

 5. Як виїхати за кордон з наркотичними ліками, які були відпущені за е-рецептом?

Якщо пацієнт планує виїжджати за кордон і планує перевозити ліки з собою — під час виписування е-рецепта лікар має надрукувати йому інформаційну довідку та обовʼязково засвідчити її власним підписом і печаткою.

 6. Які лікарі можуть виписати е-рецепт на наркотичні ліки?

Виписати е-рецепт на наркотичний лікарський засіб може лікар, який відповідає за лікування пацієнта. Це може бути як сімейний лікар, так і профільний спеціаліст — хірург, онколог чи невролог тощо.

 7. У якій аптеці можна придбати наркотичні ліки за е-рецептом?

Придбати наркотичні ліки за е-рецептом можна в аптеці, яка має відповідну ліцензію на відпуск наркотичних лікарських засобів. Зауважується, що термін дії е-рецепта на групу наркотичних ліків становить 10 днів (так само, як і паперового рецептурного бланка).

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності