• Головна
  • Новини Львова
  • “Замкові моржі”, скейт-парк та монітор для пологового: які проєкти подали львів'яни на Громадський бюджет

“Замкові моржі”, скейт-парк та монітор для пологового: які проєкти подали львів'яни на Громадський бюджет

“Замкові моржі”, скейт-парк та монітор для пологового: які проєкти подали львів'яни на Громадський бюджет

Розповідаємо про найцікавіші проєкти.

На сьогодні на Громадський бюджет Львова 2021-2022 подали проєктів на загальну суму понад 90 мільйонів гривень. Зокрема, 12 заявок подали мешканці населених пунктів Львівської міської територіальної громади.

Приймають проєкти на Громадський бюджет Львова ще три дні – до 15 вересня включно. Згодом відбуватиметься модерація. А голосування - традиційно від 1 до 15 листопада.

Найцікавіші проєкти Громадського бюджету

“Замкові моржі” - територія здорового способу життя

Основна мета проєкту - долучити львів’ян до здорового способу життя, заняття спортом, загартовувань.

“Побороти хвороби й інфекції може тільки сильний, здоровий імунітет, правильне дихання, чиста вода і спортивні вправи. Вони допоможуть нам не боятися коронавірусу, грипу та інших хвороб”, - зазначають автори проєкту.

ГО “Замкові моржі” є добровільним громадським об’єднанням львів’ян і всіх зацікавлених осіб-прихильників здорового способу життя. Об'єднання вже понад 20 років опікується територією “Королівського джерела”. Біля джерела коштом членів громадської організації функціонує басейн і спортивний майданчик.

Проте зараз учасники об'єднання зареєстрували проєкт, у рамках якого хочу відремонтувати басейн, реконструювати водовідведення, впорядкувати території навколо, вдосконалити спортмайданчик.

Фетальний монітор для пологового будинку на вулиці Мечнікова

Фетальний монітор призначений для обстеження і моніторингу стану дитини поки вона перебуває в утробі.

Монітор забезпечує контроль життєво важливих фізіологічних параметрів малюка: частота серцевих скорочень плода; скорочувальна активність матки; автоматичне і ручне фіксування частоти рухів плода.

За словами авторів проєкту, оцінка стану дитини до пологів, визначення необхідності передчасних пологів - це важливі проблеми сучасного акушерства. Виявлення патологій за допомогою фетального монітора дасть можливість вчасно пролікувати вагітну та попередити смертність малюків.

Скейт-парк Skateboarding у Рясне-2

У мікрорайонах Рясне-1 та Рясне-2 немає скейт-парків та інфраструктури для катання, немає жодної можливості для тренувань.

“Екстремальні види спорту зараз дуже популярні серед молоді, субкультура розвивається і це позитивно впливає на здоров'я молодого покоління”, - наголошують автори проєкту.

Саме тому вони хочуть створити умови для тренувань та розвитку молоді міста, облаштувати спеціальні майданчики для людей, які тренуються зі скейтбордом, стрітбордом, самокатами та велосипедами.

Встановлення пам’ятника депортованим із Польщі до України у 1944-1955 рр.

У Рясному пропонують встановити пам'ятник та навколо нього поставити стели із прізвищами переселенців, які проживають у Рясному або у Львові.

У 2016 році на місці, де зараз хочуть поставити пам'ятник, встановили пам’ятний хрест.

“Під час примусової депортації українців із Польщі у 1944-1951 рр. багато переселенців оселилося на теренах нашого мікрорайону”, - йдеться в інформації про проєкт.

Мандариновий плейграунд з елементами зеро-вейст

Простіше кажучи: оновлений дитячий майданчик на вул. Городоцькій.

“Ми хочемо перетворити закинутий майданчик на безпечний, стильний та інноваційний плейграунд в стилі тотал-лук. Хочемо втілити тут багато нетипових елементів, а наявний інвентар не викидати, а дати йому нове життя за принципами зеро-вейст”, - повідомляють автори проєкту.

Вони планують: укріпити стіну при вході та встановити інформаційну таблицю з проханням берегти майданчик та використовувати його за призначенням, забезпечити освітлення плейграунду по периметру, демонтувати більшість бетонних плит та бордюрів, які несуть ризик травмування та зашити виступ гаража, що виступає на майданчик та розсипається.

Для того, щоб зробити майданчик цікавим, ініціатори хочуть: встановити безшовне гумове покриття по колу, що утворить трек для перегонів на дитячих транспортах, а також насипати гору піску замість звичайної пісочниці.

“Під стіною зліва поселиться болотяна кухня, музична стіна та сенсорна доріжка.Стіна для малювання буде облаштована на будинку навпроти входу. Зараз тут старе графіті. Пропонуємо зашити його дерев’яними листами та покрити фарбою, щоб утворилася дошка для малювання крейдою”, - зазначають автори ідеї.

Крім цього, більшість інвентарю, який зараз знаходиться на майданчику, не планують викидати. Його хочуть полагодити, пофарбувати чи дещо переробити.

Нагадаємо, прийом заявок на Громадський бюджет Львова стартував 15 серпня. На проєкти-переможці у міській скарбниці передбачено 75 мільйонів гривень. Подати їх можна на сайті або через Центри надання адміністративних послуг Львівської міської ради.

Розмір Громадського бюджету 2021-2022 дозволить в наступному році реалізувати щонайменше 8 великих та близько 100 малих проєктів у Львові та у приєднаних громадах.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності