Як з 1 жовтня безплатно отримати інсулін на Львівщині

Як з 1 жовтня безплатно отримати інсулін на Львівщині

З 1 жовтня змінюється процедура отримання безоплатного інсуліну.

На Львівщині є понад 12 тисяч пацієнтів, які мають діабет та потребують інсулін. Усі вони мають право на безоплатне отримання ліків.

Раніше лікарі-ендокринологи виписували їм паперове призначення на ліки. Зараз рецепт стає виключно електронним.

Як отримати електронний рецепт

Процедуру контролюватиме Національна служба здоров'я України, а електронний рецепт зможе виписати сімейний лікар. Він приходитиме у вигляді смс-повідомлення з шестизначним кодом.

Проте зараз усі пацієнти, які потребують інсуліну, повинні звернутися до ендокринолога для того, щоб він створив план лікування пацієнта.

“Лікар-ендокринолог має вказати тип інсуліну та дозу. Далі пацієнт може звертатися до сімейного лікаря, який виписуватиме рецепт згідно з призначенням ендокринолога”, - розповів директор КНП ЛОР “Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний ендокринологічний центр”, а також експерт департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з ендокринології Юрій Вендзилович.

Такі зміни дають можливість пацієнтам з віддалених сіл, що потребують інсуліну, не виїжджати до лікаря ендокринолога кожного разу, коли потрібен рецепт, а отримати допомогу за місцем проживання.

Як отримати інсулін

Ліки можна буде отримати протягом 90 днів у будь-якій аптеці за місцем проживання, яка має угоду з НСЗУ.

На Львівщині таких аптек майже 400.

Хто може отримати безкоштовний інсулін

Вагітні та діти до 18 років отримують будь-який інсулін безоплатно: і картриджні форми, і аналоги інсуліну.

Також на безоплатне отримання інсуліну людського походження мають право учні та студенти денної форми навчання до 25 років, за умови надання учнівського чи студентського квитка.

Разом з тим на повне відшкодування вартості інсуліну можуть розраховувати дорослі, у яких цукровий діабет знайшли після 18 років, дорослі, які хворіють на цукровий діабет з дитинства, пацієнти зі значним порушенням зору або з функціональними порушеннями верхніх кінцівок. З повним переліком можна ознайомитися за посиланням.

Додамо, загальна сума по Україні, яка виділена на реімбурсацію механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів ред.) інсуліну - 660 мільйонів гривень до кінця року. Обмежень щодо коштів для якогось певного регіону чи для конкретного пацієнта немає.

Здоров'я

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності