Як та коли краще перевзувати авто: топ порад для водіїв

Як та коли краще перевзувати авто: топ порад для водіїв

Інформаційна довідка про зимові шини

Уже скоро на водіїв чекає сезон переходу із літніх шин на зимові. Lviv.Media пояснює, чому це важливо та дає кілька порад, що потрібно знати перед тим, як "перевзути залізного коня".

Чому варто міняти гуму на авто

Від гуми залежить безпека на дорозі та комфорт керування автомобілем. Літня гума більш тверда і жорстка. При перших легких заморозках, не кажучи вже про значну мінусову температуру взимку, вона дубіє і через деякий час повністю втрачає пластичність та належне зчеплення з дорожнім покриттям.

В ожеледицю машину буде заносити на поворотах, колеса будуть пробуксовувати, гальмувати стане складніше і моментально підвищиться ризик аварій на дорогах.

Коли переходити за зимові шини

Виробники рекомендують встановлювати зимові шини, коли температура на вулиці протягом декількох днів нижче +5 °С — +7 °С . Зважаючи на погодні умови України, бажано змінювати покришки в кінці жовтня або початку листопада.

У більш теплу погоду покришки втратять свою ефективність і швидше зносяться.

Які бувають зимові шини

Шипована гума передбачає наявність металевих шипів, завдяки яким забезпечується краще зчеплення з мокрими, засніженими і обмерзлими дорогами, а також якісне і чітке гальмування. Цей вид зимової гуми вигідний автомобілістам,  які багато часу проводять за містом або живуть в невеликих населених пунктах — де часто спостерігається ожеледь на дорогах.

Для жителів великих українських міст, де дороги постійно посипають реагентами, шиповані покришки невигідні.

Нешиповану гуму європейського типу оптимально використовувати в регіонах, де спостерігаються м'які і вологі зими, часто йде дощ, а дороги постійно вкритi мокрим снiгом. Нешиповані покришки забезпечують хороше зчеплення з дорогою при сніговій каші навіть при русі на високій швидкості.

Найчастіше європейські "липучки" підходять для переміщення по місту або по чистим асфальтованим покриттям при низькій температурі.

Автошини скандинавського типу також не мають шипів, але розраховані на експлуатацію в регіонах з наднизькою температурою та великою засніженістю. Зчеплення з дорожнім покриттям забезпечуються завдяки великій кількості ламелей в рисунку протектора, які продавлюють сніг покришками.

Також варто пам'ятати, що цей тип шин швидше зношується на сухому  асфальті.

Коли час купувати нову гуму

Рано чи пізно гума зітреться та не матиме необхідних властивостей для безпечної та комфортної їзди. Тому власникам автівок доведеться купувати новий комплект шин. Аби зрозуміти, коли настав цей час, водіям радять звертати увагу на стан і глибину протектора. У нових легкових літніх шин він становить 6-8 мм, у зимових – 8-10 мм, а в позашляховиків – 15-20 мм.

Критичні 1.6 мм на літній та 4 мм глибини протектора на зимовій шині сигналізують про те, що вони вже не придатні для безпечної їзди.

Як виміряти глибину протектора

Висоту протектора можна виміряти кількома способами:

  • лінійкою з глибиноміром,
  • штангенциркулем,
  • 10-копійчаною монетою (чим менше її обідок закриває бортик насічки, тим актуальнішою стає купівля нової гуми),
  • за спеціальним індикатором зносу або кольоровим шаром (залежить від виробника).

Де зберігати шини

Комплекти сезонних шин можна зберігати і вдома, в гаражі, на дачі чи на складі. Головне, аби це приміщення було сухим і закритим.

Правильно зберігати шини у вертикальному положенні, а щоб не порушувати геометрію, їх потрібно перевертати раз у два місяці. Не можна зверху важкі предмети і підвішувати колеса.

Декілька порад

"Перезути" автомобіль краще в сервісі шиномонтажу. Там є відповідні для цього інструменти та фахові працівники. Також шини не лише змінять, але й збалансують, підкачають,  зроблять прокатку та, за необхідності, відновлять шини (проколи, грижі, вулканізація, ремонт бічних порізів тощо).

Тиск в шинах при постійній експлуатації необхідно перевіряти не рідше одного разу на місяць

Незважаючи на те, що термін придатності шин становить 5 років, краще вибирати більш «свіжі» комплекти зимових шин. Згодом покришки втрачають свої корисні властивості. До того ж всі виробники щороку випускають у продаж нові вдосконалені моделі.

Старі шини, які вже не придатні до експлуатації, варто здавати в пункти утилізації задля збереження довкілля або залишати безпосередньо на сервісі.

Подорожі

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності