• Головна
  • Війна
  • Як розпізнати хімічну атаку та убезпечити себе від неї

Як розпізнати хімічну атаку та убезпечити себе від неї

Як розпізнати хімічну атаку та убезпечити себе від неї

Скоріше за все для хімічної атаки використовуватимуть зарін

Для хімічної атаки вірогідно використовуватимуть зарін або його аналоги. Це найефективніша та найтоксичніша хімічна зброя. Про це для проєкту Ukraine.Media розповів хімік, кандидат наук Гліб Репіч.

"Зарін — це рідина без кольору та запаху, яка вражає організм, коли потрапляє на шкіру чи у дихальні шляхи. Як показав досвід Сирії, найбільша проблема — розпізнати хімічну атаку. Адже не буде клубів диму. На жаль, більшість людей у Сирії дізнавалися про хімічну атаку лише після початку симптомів ураження", — поділився Гліб Репіч.

Він також розповів, як розпізнати хімічну атаку:

  • Перше — це сигнал хімічної тривоги. Він відрізняється від повітряної тривоги тим, що має один довгий гудок, а інший короткий.
  • Також потрібно звертати увагу на саму атаку. Хімічну зрою так само доставляють бомбами, снарядами чи ракетами. Однак хімічні боєприпаси вибухають набагато тихіше від звичайних і не наносять серйозних руйнувань. Слабкі, глухі вибухи під час обстрілів можуть свідчити про використання хімічної зброї.
  • Масова, одночасна загибель дрібних птахів та тварин теж може свідчити про хімічну атаку.
  • Масовий, одночасний вияв симптомів отруєння нервово-паралітичними речовинами людей є також свідченням атаки.

"Йдеться про такі симптоми, як звуження зіниць, сіпання м'язів у тих ділянках, на які потрапила хоч краплина речовини. Також може проявлятися слабкість, блювота, нудота, млявість, сльозотеча та неконтрольоване слиновиділення. Якщо ураження серйозне, то може бути втрата свідомості, зупинка дихання і смерть", — пояснив хімік.

Щодо того, як себе убезпечити, Гліб Репіч наголошує, що ліки радити може тільки лікар, а ось протигаз дійсно допоможе. Також під час хімічної атаки варто перейти в сховище, якщо воно обладнане системами фільтрації повітря. Разом з тим порятунком може стати і квартира, обладнана металопластиковими вікнами. Особливо вдалий варіант, щоб перечекати хімічну атаку, — квартира на верхніх поверхах.

Більше про те, як вберегтися від хімічної атаки, дивіться у розмові з хіміком, кандидатом наук Глібом Репічем. 

Війна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності