• Головна
  • Війна
  • Військовослужбовицям Збройних Сил вперше почали видавати жіночу військову форму

Військовослужбовицям Збройних Сил вперше почали видавати жіночу військову форму

Фото: Міністерство оборони України

Костюми виготовляють у розмірах від 40 до 64, на зріст від 146 до 188 сантиметрів

Військовослужбовиці Збройних Сил України вперше отримали комплекти літніх польових костюмів, які виготовлені з урахуванням будови жіночого тіла. Про це повідомили в Міністерстві оборони України, у четвер, 1 лютого.

Нову форму пошили в такий спосіб, щоб жінки-військові почувалися комфортно під час виконання завдань в польових умовах та пунктах постійної дислокації. “Це дуже важливо, адже в українській армії нині несуть службу десятки тисяч жінок. З них близько п’яти тисяч перебувають на передовій, і їхня кількість лише зростатиме. Уже зараз ми бачимо дедалі більшу зацікавленість жінок в залученні до Збройних Сил на добровільній основі. Наше завдання — створити гідні умови для їхньої служби”, — сказала заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова під час видачі форми.

Костюми виготовляють у розмірах від 40 до 64, на зріст від 146 до 188 сантиметрів та у двох повнотних групах (повнота визначається різницею між обхватом стегон з урахуванням виступу живота й обхватом грудей): ІІ та ІІІ. Моделі розробляв відповідний підрозділ ЗСУ разом з громадськими організаціями та українськими виробниками. Костюми випробовували в одній з військових частин.

Наразі до Агенції оборонних закупівель надійшла заявка на придбання у 2024 році 65 тисяч комплектів жіночих літніх польових костюмів та 100 тисяч комплектів жіночої білизни. Також у січні 2024 року оголосили тендери на закупівлі цих товарів. При цьому 50 тисяч комплектів жіночих літніх польових костюмів вже почали постачати у війська.

До слова, нещодавно Міноборони затвердило другий зразок бронежилета для військовослужбовиць, який укомплектували демпферними подушками. Жіночий бронежилет від “Темп — 3000” має три демпферні подушки різних розмірів, які мають допомогти підігнати бронежилет під анатомічні особливості кожної жінки. Вага бронежилета становить від 10,5 кілограма та залежить від комплектації. 

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності