• Головна
  • Війна
  • За два роки кількість жінок у Збройних силах України зросла на 12 тис.

За два роки кількість жінок у Збройних силах України зросла на 12 тис.

За два роки кількість жінок у Збройних силах України зросла на 12 тис.

Станом на зараз близько 43 тис. військовослужбовиць служать у ЗСУ

За два роки чисельність військовослужбовиць збільшилась на 40%. Наразі службу проходить 43 тис. жінок, що на 12 тис. більше, порівняно з 2021 роком, повідомило Міністерство оборони України у понеділок, 16 жовтня.

Збільшення жінок-військовослужбовиць пов’язують із тим, що Міністерство оборони скасувало усі обмеження для доступу посад, тому зараз жінки можуть бути водійками, гранатометницями, командирками БМП, снайперками тощо. Раніше жінкам дозволялось служити переважно на посадах медичних спеціальностей, кухарок, зв'язківиць, бухгалтерок. Також МОН зняло вікові обмеження щодо військової служби, зараз підписати контракт можуть жінки 60 років. До того ж декретна відпустка зараховується до строку вислуги у військовому званні.

З 2019 року жінки можуть вступати до військових ліцеїв та здобувати військову освіту за всіма доступними спеціальностями, як і чоловіки. “Україна продовжує інтегрувати стандарти НАТО у ЗСУ, зокрема, у сфері гендерної рівності. Ми чітко слідуємо принципам Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та стратегічним плануючим документам, які гарантують рівні права жінок і чоловіків у ЗСУ”, — повідомили у Міністерстві оборони України.

До слова, зараз розробляють нові зразки військової форми для жінок, а також бронежилети. Для військовослужбовиць створюються додаткові місця проживання, вбиральні та ведуться заходи із запобігання сексуальним домаганням та іншим порушенням прав людини.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності