• Головна
  • Війна
  • ГУР завербувало лейтенанта російської армії під час спецоперації «Бариня»

ГУР завербувало лейтенанта російської армії під час спецоперації «Бариня»

ГУР завербувало лейтенанта російської армії під час спецоперації «Бариня»

Російський військовий Данило Алфьоров перебуває на території України

Головне управління розвідки успішно провело спецоперацію «Бариня», під час якої вдалося завербувати російського кадрового військового.

Про це заявив представник ГУР МОУ Андрій Юсов на пресконференції, повідомили в Укрінформ 30 вересня.

Російський лейтенант Данило Алфьоров звʼязався з представниками України через проєкт «Хочу жить». Чоловік співпрацював з ГУР із червня 2023 року та переконав 11 військових РФ здатися в український полон.

«Внаслідок спецоперації «Бариня» на український бік перейшов лейтенант, кадровий військовий РФ Алфьоров Данило Володимирович, який з червня 2023 року активно співпрацював із Силами безпеки й оборони України, Головним управлінням розвідки. Алфьоров переконав і добровільно перевів 11 військовослужбовців РФ в полон декількома партіями. Коли була загроза життю Алфьорова, Україна здійснила спецоперацію з його контрольованого виводу на українську територію», — сказав Андрій Юсов.

Коли з’явилася загроза життю Алфьорова, Сили спеціальних операцій ЗСУ переправили його на підконтрольну Україні територію.

«Українська сторона запропонувала мені знайти військовослужбовців РФ, які хочуть здатися в полон за програмою «Хочу жить». За період співпраці мені вдалося вивести в полон три групи військових. Після того, як мене почали підозрювати, я сказав куратору з «Хочу жить», що виходжу. Потрапивши на територію України, зустрівши українські ССО, я пройшов всі процедури, передбачені для військових РФ, які здалися в полон», — заявив Алфьоров.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності