• Головна
  • Війна
  • ЗСУ прорвали першу лінію російської оборони поблизу Запоріжжя — Тарнавський

ЗСУ прорвали першу лінію російської оборони поблизу Запоріжжя — Тарнавський

Фото: Reuters

На її зведення росіяни витратили 60% свого часу

Українські Збройні сили прорвали першу лінію оборони Росії поблизу Запоріжжя. Військових стримувало величезне мінне поле, тому сапери кілька тижнів розчищали шлях для штурму.

Про це заявив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський в інтерв'ю The Guardian.

Олександр Тарнавський зауважив, що Росія витратила 60% свого часу та ресурсів на будівництво першої лінії оборони і лише по 20% на другу та третю лінії. За його словами, окупанти не очікували, що ЗСУ зможуть прорвати першу лінію оборони.

«На мою думку, росіяни вірили, що українці не пройдуть через цю лінію оборони. Вони готувалися більше року і зробили все, щоб ця територія була добре підготовлена», — говорить Тарнавський.

Українська піхота була змушена виходити на розмінування вночі, просуваючись метр за метром у темряві. Як тільки на полі з’являлася якась техніка, росіяни одразу починали її обстрілювати та знищувати. «Розмінування проводилося тільки піхотою і тільки вночі», — коментує Олександр Тарнавський.

Окрім цього, ЗСУ витратили на розмінування територій більше часу, ніж очікували. Евакуація поранених також ускладнювала просування Збройний сил України. Тепер, коли українці змогли розмінувати першу лінію оборони, росіяни втратили значну частину своєї переваги. «Є дуже велика різниця між першою і другою лінією оборони», — сказав Тарнавський.

Друга оборонна лінія росіян замінована не так щільно, тому ЗСУ можуть пересуватися транспортом. Тарнавський говорить, що зараз Росія підтягує резерви не лише з України, а й зі своєї території.

«Чим ближче до перемоги, тим важче. Тому що, на жаль, ми втрачаємо найсильніших і найкращих. Зараз ми маємо сконцентруватися на певних напрямках і завершити роботу. Як би нам усім не було важко», — говорить командувач.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності