• Головна
  • Війна
  • У Львові створили унікальну турель для кулемета, яка захищає життя стрільця

У Львові створили унікальну турель для кулемета, яка захищає життя стрільця

У Львові створили унікальну турель для кулемета, яка захищає життя стрільця

Систему захисту за доволі короткий час розробило одне з львівських підприємств

Співзасновники львівського дизайн-бюро Hochu rayu, підрозділу розвитку та інновацій, які зараз служать в ЗСУ, спільно з львівськими інженерами створили систему захисту для стрільця NOSORIG.

Це унікальна турель для кулемету, що дозволяє вражати цілі із захищеного місця, і таким чином вберігати життя військових під час боїв. Напередодні воїнам передали такі турелі – їх виготовили за кошти Львівської громади у межах загальноміської програми підтримки захисників.

Як розповів співзасновник дизайн-бюро Hochu rayu та військовослужбовець Віталій Кирилів, коли розпочалась повномасштабна війна, вони з братом Юрієм пішли захищати Україну. І почали шукати можливостей застосуванню своїх професійних навиків для Збройних Сил. Спершу їм вдалося спроєктувати мобільну зброярню, майстерню на пікапі, а пізніше вони розробили NOSORIG – унікальну конструкцію турелі з круговим захистом, що встановлюється на броньовану техніку – колісну та гусеничну.

Отримуючи іноземну техніку, її потрібно озброїти. І важливо зробити це так, щоб максимально захистити кулеметника. Саме для цього ми створити турель. Це пристрій, який встановлюється на техніку для кулемету і з якого комфортно можна вести вогонь. Ті турелі, які є в нас і за кордоном, це або просто труба, на яку ставиться кулемет, або половинчаста турель, яка прикриває лише низ солдата, а верх повністю відкритий і не захищений. А на передовій йдуть прямі зіткнення, дистанції дуже короткі, і кулеметник – це пріоритетна ціль. Тому нашим завданням було зробити так, щоб він був і морально, і фізично захищений. Бо наша цінність – це люди”, – пояснює Віталій Кирилів.

Турель за доволі короткий час розробило одне з львівських підприємств. Під час тестування вона спрацювала дуже добре. Тож зараз планують її серійне виробництво, залежно від потреб Збройних Сил України.

Саме цей виріб є в керуванні людиною – тобто не автоматика, і тому він дуже доступний за ціною. Ми хотіли, щоб ціна була не висока, але виріб максимально відповідав своєму задуму. Нашою метою було створити продукт, який би міг виготовлятися швидко, забезпечувати виконання завдань максимально якісно і, відповідно, бути поставленим на озброєння. Бо зараз дуже важливо робити системні рішення і нарощувати свою обороно і боєздатність”, – каже пан Андрій, керівник підприємства, яке виробляє турелі.

Враховуючи рекомендації військових, які працюватимуть із системою NOSORIG, виробники зможуть вносити певні корекції чи доповнення. А тому сподіваються, що це допоможе нашим захисникам працювати більш ефективно і, найголовніше, залишатися живими і здоровими.

Маємо величезну надію, що саме NOSORIG допоможе зберегти життя побратимів. Це наша найбільша мета”, – додає Віталій Кирилів.

Зазначимо, Львів постійно скеровує кошти на обороноздатність та підтримку військових, які захищають Україну від російських окупантів. Раніше захисникам передали розвідувальні безпілотні авіаційні комплекси «МАРА», термінали Starlink, портативні радіостанції та квадрокоптери, автомобілі, планшети й карти пам’яті, а також банно-пральний комплекс.

Загалом у 2023 році Львівська громада скерувала вже понад 200 мільйонів гривень на підтримку Збройних Сил України. Ще частина коштів проходить процедуру фінансування або на стадії закупівель.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності