• Головна
  • Війна
  • На Запорізькому напрямку росіяни застосували заборонені хімічні боєприпаси

На Запорізькому напрямку росіяни застосували заборонені хімічні боєприпаси

На Запорізькому напрямку росіяни застосували заборонені хімічні боєприпаси

Росіяни продовжують застосовувати заборонені хімічні боєприпаси.

Минулої доби, 6 липня, ворог двічі здійснив артилеріїйські обстріли з РСЗВ боєприпасами, які містять хімічну речовину — ймовірно, хлорпікрин.

Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія», бригадний генерал ЗСУ Олександр Тарнавський.

Росіяни застосували заборонені боєприпаси у районі населеного пункту Новоданилівка, що у Запорізькій області. На щастя, внаслідок цього обстрілу люди не постраждали.

«Росіяни намагаються робити все, щоб зупинити наш рух. Але в них не вийде», - підсумував Тарнавський.

Зазначимо, хлоропікрин, також відомий як PS і нітрохлороформ — хімічна сполука, яку використовують як антимікробний засіб широкого спектру дії. Хлоропікрин уперше виготовили як отруйний газ під час Першої світової війни.

Хлоропікрин шкідливий для людини. Він може всмоктуватися системно при вдиханні, ковтанні та шкірі. У високих концентраціях сильно подразнює легені, очі та шкіру.

Під час Першої світової війни німецькі війська використовували концентрований хлорпікрин проти сил Антанти як сльозогінний газ. Він викликав блювоту і змушував солдатів знімати маски, щоб блювати, піддаючи впливу інших, більш токсичних хімічних газів, які використовували як зброю під час війни.

Конвенція про хімічну зброю заборонила військове застосування хлорпікрину, прирівнявши його до фосгену, хлорціану та синильної кислоти. Попри те, Збройні Сили Росії використовували хлорпікринові гранати К-51 під час вторгення Росії в Україну.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності