• Головна
  • Війна
  • Після звільнення Криму Україна розбереться з колаборантами: скількох людей та як можуть покарати

Після звільнення Криму Україна розбереться з колаборантами: скількох людей та як можуть покарати

Після звільнення Криму Україна розбереться з колаборантами: скількох людей та як можуть покарати

Питання амністії не може всерйоз обговорюватися, поки триває «гаряча фаза» війни

Після деокупації Криму Україна може притягнути до відповідальності близько 10 тисяч колаборантів, які співпрацювали з російською владою. Водночас тих, кого вважатимуть «жертвами» окупації, не каратимуть.

Про це постійна представниця президента України в АРК Таміла Ташева заявила в інтерв’ю Newsweek.

За її словами, багато колаборантів втечуть із Криму ще до того, як туди зайдуть Сили оборони.

Водночас Україна вже веде комунікацію з різними відомствами та своїми громадянами в Криму, закликаючи їх по можливості виїхати з півострова, щоб не співпрацювати з окупантами.

«Але якщо ви залишаєтеся і берете участь у незаконній окупації та воєнних злочинах, скоєних росіянами, ви будете притягнуті до відповідальності. Це буде непростий процес, тому ми вже розробляємо правову базу для майбутніх судових процесів, включаючи люстрацію колишніх чиновників – громадян України, які співпрацювали з окупаційними адміністраціями... Їм буде заборонено займати державні або офіційні посади протягом декількох років, як мінімум. Багато хто буде притягнутий до відповідальності, але це не будуть мільйони чи навіть сотні тисяч. Це буде, можливо, 10 000», - сказала Таміла Ташева.

Натомість вона зазначила, що громадяни України, які опинилися в окупації й не співпрацювали з росіянами, будуть вважатися жертвами окупації. В такому випадку Україна зробить усе, щоб захистити їхні права.

«І можуть бути пом'якшувальні обставини – багато з них стали жертвами російської пропаганди, залякувань і погроз, російської правової системи, і навіть російської культури і мови. Все це потрібно брати до уваги», – додала представниця президента України в Криму.

Втім питання амністії не може всерйоз обговорюватися, поки триває «гаряча фаза» війни.

«Існує величезний запит на правосуддя щодо тих, хто керував або брав участь у переслідуванні цивільних осіб, хто вбивав і грабував наші міста, хто нападав на меншини, такі як кримські татари, і ми повинні задовольнити цей запит», – зауважила Таміла Ташева.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський наголосив, що без відвойованого Криму не буде перемоги України.

Війна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності