«Тесла» на фронті: історія військового зі Львівщини

«Тесла» на фронті: історія військового зі Львівщини

Свій позивний Микола отримав від побратима за інтерес до усіляких електронних новинок

До повномасштабного російського вторгнення Микола жив цілком цивільним життям: працював за кордоном, аби побудувати будинок для батьків. Проте російська агресія внесла корективи у плани чоловіка.

Про це пише пресслужба Львівської ОВА.

«Ні коханою дівчиною, ні дружиною я ще не обзавівся. Адже думав, що добудую будинок, аби було куди привести наречену. Але лютий минулого року відсунув ці мирні плани на потім», — розповів боєць.

Микола уважно стежив за новинами та дописами в соцмережах в дні й тижні, які передували російському повномасштабному вторгненню. Він зазначив, що відчув тривогу, коли побачив у новинах сюжет про те, що у столиці в посольстві РФ активно спалюють якісь папери.

«Збираються втікати, подумав я. Це означає, що будуть якісь нехороші процеси. Коли розпочалися обстріли і бомбардування території України, я був якраз в гостях у батьків. І одразу подзвонив товаришу. Мовляв, що будемо робити? Потім подивися на черги до ТЦК та СП і пішов відразу у військову частину, де знав одного з командирів. Фактично приступив до виконання обов’язків з першого дня», — пригадує Микола.

На рукаві однострою військового – шеврон із символікою одного з навчальних центів Сухопутних військ ЗСУ. Саме там він проходив строкову службу й фактично всі базові знання про армію у хлопця звідти. Вони ж знадобилися Миколі у складі одного з добровольчих батальйонів в АТО.

«У 2015 році мені так і не довелося взяти участь в активних боях. Моє завдання полягало в несенні служби на блокпості. Втім, навіть такий досвід — це було набагато більше, аніж в переважної більшості моїх нинішніх побратимів, які були виключно цивільними до початку війни. Мені відновити навички було легше. Проте займалися на початках ми дуже ретельно. Використовували всі можливості, аби дізнатися більше про військову науку. Подяка інструкторам, які нами займалися перед тим, як ми вирушили на фронт», — розповідає воїн.

На фронті Миколі дістався позивний «Тесла». Його так назвав побратим за інтерес до усіляких електронних новинок. А нещодавно солдата нагородили відзнакою Головнокомандувача ЗСУ «Сталевий хрест» - воїн брав участь у звільненні населеного пункту Ямпіль.

«Ми діяли у складі малих груп. Саме через це противник не зміг створити нам відчутного спротиву. Частина з нас переправилась через Сіверський Донець на човнах. Частина — як мобільна кавалерія підскочили на пікапах з кулеметами та гранатометами. Страшніше було те, що ми побачили в самому селищі – закатовані люди. Я запам’ятав, наскільки сильно чекали нас місцеві мешканці, які пережили декілька місяців окупації під росіянами. Вони були щасливі повернутися в Україну. І те, що вони пережили, гадаю, назавжди відвернуло людей від думок, що в РФ є щось хороше», — зазначає «Тесла».

Він каже, що до від’їзду на фронт не був палким прихильником читання художньої літератури. Ба більше — класиків. Проте в одній із закинутих хат, де квартирував його підрозділ, він знайшов старий том «Кобзаря». І, раптово, читання поезій затягнуло хлопця. На його бронежилеті маркером виведені рядки з поеми Тараса Шевченка «Кавказ»: «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає!».

«Книги допомагають відволіктися від війни перед очима. Та й Шевченкове слово, як не крути, пророче. Ми зараз звершуємо те, про що були написані його твори», — каже солдат.

Нагадаємо, одного дня серед крові, куль та бруду бойова медикиня десантно-штурмового батальйону 80-ї бригади Наталія зустріла своє кохання на війні. Детальніше про її історію можна дізнатись тут.

Війна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності