• Головна
  • Війна
  • Пропаганда росії про безпечний Крим луснула — експерт про склади в Джанкої

Пропаганда росії про безпечний Крим луснула — експерт про склади в Джанкої

Всі ці роки наші спецслужби розвивали у Криму агентурні мережі

Будь-які дії в Криму, окрім тактичних військових досягнень, приносять колосальний медійний успіх.

Про це в ефірі "Радіо Свобода" сказав військовий експерт Михайло Жирохов.

"Вісім років росія “накачувала” пропагандою, що Крим є "непотонучим авіаносцем", і тут безпечно. Проте всі вісім років наші спецслужби готували тут агентурні мережі", — зазначив військовий експерт.

Михайло Жирохов каже, що Джанкой — це остання залізнична станція з окупованого Криму на територію України. Саме там була найбільша кількість боєприпасів. А ще там розвантажували техніку, яка звідти їхала на лінію фронту. Все це було знищено.

"Щодо ступеня руйнувань, то за тими фото та відео, які є, ступінь знищення боєприпасів — 100%, ступінь знищення техніки — з часом спливе. Але, враховуючи масштаби пожежі та удару, можна казати, що та техніка потребуватиме мінімум капітального ремонту. Тобто, найближчі два місяці вона не буде задіяна у війні в Україні", — зазначає  експерт.

Про удар поблизу Джанкоя Михайло Жирохов каже, як про справу рук українських диверсантів, які пробралися до тилу ворога.

"Окупанти можуть створити дрібніші склади, які перебуватимуть у громадській інфраструктурі. Можуть пересуватися виключно вночі. Ступінь таємності буде максимальним, аби уникнути виявлення цих складів українськими спецслужбами. Іншого виходу в них немає", — каже Михайло Журахов.

Але водночас експерт зазначає, що все це суттєво сповільнить логістику росіян. Адже якщо раніше  накопичити боєкомплект для наступу вони могли за 10 днів, то зараз для цього потрібно буде удвічі більше часу.

Нагадаємо, 16 серпня у Криму сталися вибухи в районі села Травневе, неподалік від Джанкоя. У міноборони рф причиною детонації назвали “загоряння на території тимчасового складу боєприпасів”. Після низки вибухів із села почали евакуйовувати місцевих мешканців і вже вивезли близько 3 000 осіб. Згодом високопоставлений український посадовець на анонімних засадах розповів газеті “The New York Times”, що за вибухами на військовій базі у Травневому в тимчасово окупованому Криму стоїть “елітний український підрозділ”.

Війна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності