• Головна
  • Війна
  • Фонди впали, а тисячі компаній пішли: у Єльському університеті розповіли про кризу в рф

Фонди впали, а тисячі компаній пішли: у Єльському університеті розповіли про кризу в рф

Фонди впали, а тисячі компаній пішли: у Єльському університеті розповіли про кризу в рф

На компанії, які пішли з ринку росії, припадало 12% прямого працевлаштування

Імпорт росії впав на 40% від початку війни. Ще однією проблемою країни є відхід тисячі іноземних компаній з ринку. У зв'язку з цим, аналітик Єльського університету Джеффрі Зоннефельд говорить, що тезис про те, що росія тримає захід у підвішеному стані, не відбиває суті того, що відбувається.

Про це аналітик розповів 10 серпня в ефірі Deutsche Welle.

"Вражає те, що багато журналістів ретранслювали брехливу пропаганду путіна і той фальшивий наратив, який ми намагаємося розвінчати. Навіть не розвінчувати, а просто глянути на те, що говорять цифри. Весь статистичний матеріал було знищено, хоча раніше вся ця статистика публікувалася щомісяця. Замість цього, Путін надав брехливі показники, аби пустити пил людям в очі. Наприклад, що закріпився рубль. Утім, рубль не є активною валютою, яка торгується", — каже Джеффрі Зоннефельд.

Він додає, що російський фондовий ринок впав “усього” на якісь 50%, і він не може впасти більше, бо росіяни не дозволяють іноземцям продавати свої активи.

"Тож у росіян розпродаж. Ті, хто перебувають за межами країни, то їхні інвестиційні активи застрягли, як і дефолти за їхніми кредитами. Виходить, що країна в поганому стані — імпорт скоротився, і вони не можуть знайти заміну компонентам задля промислових товарів. Для машин, наприклад. Ви не зможете навіть знайти запчастин для IPhone", — пояснює експерт.

Джеффрі Зоннефельд зауважує, що на компанії, які пішли з ринку росії, припадало 12% прямого працевлаштування. Непряма зайнятість була утричі більша. Тож можна говорити про 40% безробіття.

"Інфляція становить від 20 до 60% залежно від сектору. Покупці газу не є взаємозамінними, як помилково думали деякі журналісти, бо так сказав путін. Уся річ в тому, що російський газ не зріджений, він повинен постійно мандрувати трубопроводами. Так вже сталося, що майже немає трубопроводів, які ведуть до Азії. Він не може просто перемкнутися на продаж до Китаю чи Індії. Видобування газу падає. Ми можемо подивитися, скільки газу купує Європа у рф. Було 43%. Ми знаємо, що наразі європейці купують більше газу в США та Норвегії, ніж у рф", — розповідає Джеффрі Зоннефельд.

Читайте також:

Війна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності