• Головна
  • Війна
  • З порту "Чорноморськ" вирушили три судна з українською кукурудзою

З порту "Чорноморськ" вирушили три судна з українською кукурудзою

З порту "Чорноморськ" вирушили три судна з українською кукурудзою

Товар направляється до Туреччини, Великої Британії та Ірландії

Зранку 5 серпня з портів Одеси вирушив перший караван суден з українським збіжжям.

Про це у Facebook повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET перебуває 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка направляється до Туреччини, Великої Британії та Ірландії.

"Сьогоднішнім караваном поновлено судноплавство з порту "Чорноморськ"", — розповів міністр.

Він висловив сподівання, що безпекові гарантії партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати й надалі, а експорт продовольства з українських портів буде стабільним і прогнозованим для всіх учасників ринку.

"Для цього плануємо забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць. Хоча "зерновий коридор" уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль — 3 та більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний". Такі кроки потрібні не тільки українській економіці, а й світу. Чим швидше ми зуміємо вивезти 20 млн тонн минулорічного врожаю та розпочати експорт нового, тим швидше покращиться продовольча ситуація у світі", — зауважив міністр.

Читайте також:

Війна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності