• Головна
  • Війна
  • Понад сім тисяч українських військовослужбовців зникли безвісти

Понад сім тисяч українських військовослужбовців зникли безвісти

Понад сім тисяч українських військовослужбовців зникли безвісти

Більшість зі зниклих військових — живі та перебувають у полоні

Кол-центр з розшуку зниклих безвісти зареєстрував понад сім тисяч зниклих військовослужбовців.

Про це Суспільному розповів Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко.

"Якщо ми говоримо про військових, то давайте розуміти, хто такі військові. Є ВСУ, є Нацгвардія, є прикордонники, є СБУ — і це різні інституції. Вони не входять в цифру, яку дає ЗСУ. ЗСУ дає дані про дві тисячі зниклих військових. Наш кол-центр має орієнтовно 7200 людей. Наприклад, полк "Азов" — це Нацгвардія (що підпорядковується МВС — ред.), і там також є безвісти зниклі. Вони не вийшли на звʼязок з рідними, коли вони вийшли з Азовсталі", — говорить Котенко.

За його словами, більшість зі зниклих військових — живі та перебувають у полоні. Зокрема, це стосується військових 1-го батальйону 36-ої бригади.

"Ми знаємо, що їх вивезли в росію. По-перше, треба зрозуміти, скільки там є людей. Якщо їх більше сотні, то ми розуміємо, що практично весь батальйон — у полоні. Звʼязку з ними все ще немає, тому вони вважаються безвісти зниклими. Рано чи пізно вони потраплять у список на обмін і вони повернуться додому. Ось це той випадок, коли ми точно знаємо, що безвісти зниклі — живі", — наголосив Котенко.

Читайте також:

Війна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності