• Головна
  • Війна
  • Туреччина відпустила російський корабель із викраденим з України зерном

Туреччина відпустила російський корабель із викраденим з України зерном

Туреччина відпустила російський корабель із викраденим з України зерном

Кількома днями раніше Туреччина затримала корабель рф, який намагався перевезти зерно з Бердянська

Міністерство закордонних справ України запросило посла Туреччини у зв’язку з "неприпустимою ситуацією", що склалася довкола "перевезення російським судном "Жібек Жоли" краденого українського зерна". Турецька сторона відпустила раніше затриманий корабель рф, який перевозив вкрадене в Україні зерно.

Про це йдеться в оприлюдненій 7 липня заяві Міністерства закордонних справ.

За інформацією МЗС, судно намагалося перевезти зерно з тимчасово окупованого Бердянська до турецького порту Карасу.

"Завдяки оперативному втручанню відповідних органів влади України, це судно не змогло розвантажити крадене і було затримане. До турецької сторони було направлено запит на арешт судна і вантажу. Водночас, ігноруючи звернення української сторони, ввечері 6 липня судно було відпущене", — йдеться в повідомленні Міністерства.

У МЗС наголошують, що українська сторона "з глибоким розчаруванням" сприйняла цю інформацію і звертається до турецької сторони з "наполегливим проханням" провести розслідування зазначеної ситуації й надати вичерпну відповідь на запити відповідних органів влади України, а також усіма засобами запобігти подібним випадкам у майбутньому.

"Міністерство закордонних справ і міжнародні партнери України засуджують злочинні дії рф щодо викрадення та вивезення з української території зернових до іноземних країн", — додали у відомстві.

Водночас турецька сторона заяву МЗС України наразі не коментувала.

Нагадаємо, 3 липня Посол України в Туреччині Василь Боднар повідомив, що турецькі митні органи затримали російське вантажне судно із зерном, яке Україна вважає викраденим. Корабель, ймовірно, привіз вантаж із тимчасово окупованого Бердянська.

Війна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності