• Головна
  • Війна
  • Від 24 лютого росія знищила близько 80 тисяч будівель в Україні

Від 24 лютого росія знищила близько 80 тисяч будівель в Україні

Від 24 лютого росія знищила близько 80 тисяч будівель в Україні

Серед них — понад дві тисячі освітніх і майже 800 медичних закладів

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну росія знищила близько 80 тисяч об’єктів, серед яких понад дві тисячі освітніх і майже 800 медичних закладів.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час виступу на Конференції з питань відновлення України у швейцарському місті Лугано, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Агресія росії все ще продовжується, а вже близько 80 тисяч об’єктів зруйновано, це — десятки мільйонів квадратних метрів площ. І коли ми бачимо такі втрати, ми повинні бачити не просто зламані стіни, не просто розбиту церкву, не просто випалені коридори чи кімнати, а мільйони людських доль, які ніколи не будуть такими, як вони були раніше", — підкреслив глава держави.

Зокрема, за його словами, за перші чотири місяці повномасштабної війни російська федерація знищила 2103 освітні об’єкти.

"Це свідоме знищення освітнього простору, простору, у якому відбувається соціалізація дітей, у якому люди навчаються бути людьми", —  переконаний президент.

Він додав, що за час від 24 лютого росія зруйнували 799 об’єктів медичної інфраструктури. На його думку, обстріли лікарень і пологових будинків є демонстрацією, що росія "нібито здатна знищити саму можливість цивілізації для України, базову гуманність, яка є в кожній нормальній країні".

"Це все — свідома тактика росії: не просто обстріли, а ставка в ідеологічному протистоянні. Держава-терорист сподівається, що такі руйнування стануть доказом нібито неспроможності демократичних систем і європейського вибору нашого народу дати людям не те, що нормальне, а взагалі — життя", — наголосив Зеленський.

Разом з тим він відзначив системне знищення росіянами житлових кварталів українських міст і постійний ракетний терор цивільного населення.

Додамо, близько 800 тисяч українців втратили житло внаслідок російської військової агресії. Найбільше приміщень пошкоджено або зруйновано у Харківській, Донецькій, Чернігівській та Київській областях.

Нагадаємо, у швейцарському місті Лугано 4 липня стартувала дводенна Конференція з питань відновлення України. Планується представити великий план відбудови України, яка постраждала від російської агресії. У рамках конференції пройдуть бізнес-форум і панелі з відновлення в основних сферах економіки, а також соціального відновлення.

Війна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності