• Головна
  • Війна
  • Ухилянтам від військового обліку загрожує штаф або позбавлення волі

Ухилянтам від військового обліку загрожує штаф або позбавлення волі

Ухилянтам від військового обліку загрожує штаф або позбавлення волі

Військовозобов’язані люди, які змінили місце проживання, повинні стати на військовий облік

Згідно із законодавством військовозобов’язані люди, які змінили місце проживання, повинні стати на військовий облік. Інакше ухилянтам загрожує відповідальність.

Передбачена кримінальна відповідальність за двома статтями:

  • ухилення від призову за мобілізацією — від 2 до 5 років
  • ухилення від військового обліку — штраф від 5 до 8 тисяч або виправні роботи терміном до року

Для того, щоб переселенцям, які опинилися у Львові, було легше стати на облік упродовж останніх кількох тижнів у місті працює координаційний центр для роботи з військовозобов’язаними переселенцями. Він розташований за адресою вул. Ветеранів, 11.

За цей час до центру звернулись близько 3300 внутрішньо переміщених осіб із заявами про те, щоб стати на військовий облік. З-поміж них 1200 скерували до військових комісарів для подальшого укомплектування Збройних Сил України.

Черга осіб, які записались для подачі заяв про військовий облік становить більше ніж 6 тисяч людей. Документи тих, хто висловив бажання стати до лав ЗСУ, співробітники координаційного центру приймають першочергово. Загалом на те, щоб стати на військовий облік після прибуття до міста дають 24 години.

"У ситуації, коли є черга, але людина стала у неї, не буде питання щодо ухиляння від постановки на військовий облік. Однак, коли людина сидить в ресторанах, готелях і нікуди не йде, бо боїться — є прямий умисел і підтвердження, що військовозобов'язана людина не зробила жодної дії, щоб виконати свій обов'язок", — наголосив керівник координаційного центру Ярослав Жукровський.

Він додав, що теоретично при постановці на облік одразу можуть вручити й повістку. Проте це не означає, що військовозобов'язану людину у той же день заберуть до війська.

"Повістка — це юридична вимога до людини прийти до військового комісара для того, щоб прийняли рішення про подальші дії військовозобов'язаного", — пояснив Ярослав Жукровський.

Додамо, громадяни з інвалідністю, батьки трьох і більше неповнолітніх дітей, а також ті, хто самостійно виховує неповнолітню дитину на військовий облік не стають.

Нагадаємо, усі чоловіки призовного віку мають стати на облік у військкомат.

Війна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності