• Головна
  • Війна
  • Ситуація на фронті: із Запорізькою АЕС наразі немає зв'язку

Ситуація на фронті: із Запорізькою АЕС наразі немає зв'язку

Ситуація на фронті: із Запорізькою АЕС наразі немає зв'язку

Головні новини з фронту на цю годину

Противник зміг просунутись в Енергодарі Запорізької області. Росія встановила "частковий контроль" над Запорізькою АЕС. Про це повідомив радник керівника Офісу Президента України Олексій Арестович.

Раніше пресслужба Міністерства внутрішніх справ України повідомляла, що біля Енергодару зосереджено близько 90 одиниць техніки та підрозділи кадирівців, у яких є тепловізори та зброя для ефективного бою в нічних умовах.

У відомстві нагадали, що у четвер із шостої години вечора ворог активно намагався пройти до об'єктів Запорізької АЕС. Після опівночі почалися активні обстріли позицій, які охороняла та обороняла Нацгвардія України. У результаті обстрілів на базі Запорізької атомної електростанції виникла пожежа адміністративного приміщення та навчально-тренувального корпусу. Лише під ранок рятувальники змогли загасити пожежу.

Представники станції заявляють, що наразі на найбільшій АЕС Європи є реальна загроза ядерної небезпеки, тож було відключено один блок.

Наразі прямого зв'язку із керівництвом Запорізької атомної електростанції немає.

"Загарбники зайшли на територію атомної станції, взяли під контроль персонал і керівництво. На сьогодні зв'язку немає і керівництво станції працює під дулами автоматів", — розповів під час цілодобового марафону новин провідних телеканалів т.в.о. президента НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

За інформацією Котіна із власних джерел, вранці загарбники допустили персонал ЗАЕС до роботи.

Керівник Енергоатома також повідомив, що ядерне паливо є у кожному енергоблоці станції. Крім того, на станції є відпрацьоване паливо.

Він додав, що з початку обстрілів енергоблоки ЗАЕС почали переводити у безпечний стан. За словами Котіна, українська енергосистема наразі зможе впоратися з навантаженням навіть при повному відключенні ЗАЕС від мережі.

Також є інформація, що під час нічного штурму Запорізької АЕС російські військові вбили трьох українських військових, ще двох — поранено. Про це повідомляє Енергоатом.

Однак ЗСУ знешкодили один танк ворога з усім екіпажем. Щодо персоналу станції, то він не постраждав.

Додамо, російські загарбники встановили своє обладнання на телемережу Мелітополя.Про це з посиланням на джерела в СБУ повідомляє Телеграм Запорізької ОДА.

Окупанти транслювали свої телеканалі в Бердянську.

Разом з тим підрозділ ППО під Затокою на Одещині збив російський літак, що атакував один із об’єктів військової інфраструктури. Про це повідомляє ВМС Збройних сил Україні.

Пілота, який встиг катапультуватися, розшукують.

Водночас у Чернігові внаслідок ворожого авіабомбардування загинули 47 людей. Про це розповіла Чернігівська обласна адміністрація. Врятували вдалося 18 людей.

Також у прикордонному селищі Ріпки на Чернігівщині російські військові захопили місцевий відділ поліції, застреливши при в’їзді в населений пункт беззбройного місцевого жителя. Про це повідомляє Державна прикордонна служба.

"Ворожі солдати уже відібрали в місцевих трактор, вантажівку Камаз, розграбували два продовольчі магазини. Вночі техніка агресора їздила вулицями й прожекторами засліплювала вікна жителів. На загальний збір містян, який відбувся біля Ріпкинської Свято-Миколаївської церкви, прибула колона військової техніки з позначкою "О". Представник загарбників, який назвався "полковником поліції", почав диктувати людям свої порядки. У разі непокори погрожував застосувати силу, аж до розстрілу селища артилерією. Вимагав віддати усю вантажну техніку та проголосив комендантську годину. Представник загарбників заборонив місцевим збиратися, знімати військову техніку, наближатися до поліцейського відділку", — йдеться у повідомленні.

За даними прикордонників, місцеві мешканці на пропозиції загарбників не приставали, співали гімн і висловлювали свою патріотичну позицію. Вони показували росіянам фото та відео з мережі, як ворога зустрічає українське військо. На це інтервенти заперечували, що втрати в них значно менші. Особа, яка назвалася полковником поліції, сказала, що доповість керівництву про несприйняття місцевим населенням окупації.

Натомість "полковник" почав перемовини з жителем міста, який до 2010 року був начальником поліції Ріпок. Містяни вказаній особі жодних владних чи переговорних повноважень не делегували.

Тим часом на Київщині російські військові обстріляли село Бишів. У селі загинув мирний житель, четверо поранені. Про це Офіс генерального прокурора України повідомляє у Телеграмі.

Загалом з початку російської агресії на території Київщини загарбники здійснили 47 обстрілів цивільних об’єктів. Внаслідок таких дій загинуло 25 цивільних осіб, серед яких двоє дітей. Здійснені обстріли школи у Бородянці та дитячого будинку у Гостомелі. Повністю знищений аеродром у Гостомелі разом із найпотужнішим українським літаком “Мрія”. Ракетними ударами та артилерією практично повністю зруйнована цивільна інфраструктура Бородянки та приватний сектор Бучі.

Проте є і хороша новина: Місто Буча залишається українським. На напрямку Буча-Ворзель вночі йшли гарячі бої, але місто Буча залишилось українським. Про це в ефірі українського телемарафону повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук.

"Місто - українське. Ворог в деякі мікрорайони зайшов, але Збройні сили працюють для того, щоб його витіснити. Вночі йшли досить гарячі бої — мікрорайон Склозаводська, напрямок Буча-Ворзель, там де наш найвищий прапор України в Київській області піднято. Саме в тому районі відбувалися такі запеклі бої", — розповів він.

За словами мера, місто функціонує та забезпечує життєдіяльність.

"Випікаємо хліб, подаємо централізовано воду. Маємо проблеми із електроживленням, але це природньо, бо так влаштована система. Але працюємо над відновленням. Паніки немає, звичайно, цивільні громадяни, які перебувають в бомбосховищах, укриттях турбуються, це природньо, але ми як влада маємо забезпечувати життєдіяльність та спокій в місті", — сказав він.

Що стосується населених пунктів, які входять в Бучанську територіальну громаду, то там ситуація складніша.

"Тому що вони фактично під окупацією ворога. Ворог не виходить в чисте поле, знаходиться в населених пунктах. Сам Гостомель — населений пункт, наші тримають, а летовище, військове містечко, Синяк, Гаврилівка, Блиставиця, озера до річки Здвиж і туди далі, —  все кругом окупував ворог. І ми отримуємо інформацію, як рухаються, куди рухаються", — розповів Анатолій Федорук.

До речі, у Києві оперативники Національної поліції затримали чергового диверсанта, який, за даними слідства, збирав відомості про місця розташування на території столиці військових частин, блок-постів та техніки Нацгвардії та ЗСУ. Про це інформує пресслужба Національної поліції України у Телеграмі.

"У Києві на одній зі станцій метро оперативники Департаменту карного розшуку Нацполіції звернули увагу на чоловіка, який нервував і дивно поводився. Під час поверхневого огляду поліцейські виявили в нього фотоапарат, ноутбук, флеш-накопичувачі та сім-карти. Окрім того, у комп’ютері він зберігав фотографії місць розташування на території столиці військових частин, блок-постів та техніки Нацгвардії і Збройних Сил України", — уточнюється у повідомленні.

Поліцейські передали диверсанта працівникам СБУ для проведення подальших слідчих дій.

Разом з тим у центрі Житомира російський авіаудар зруйнував будівлю міського ліцею №25. Про це у відеозверненні повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин. Щодо жертв і постраждалих інформацію уточнюють.

Крім того, на блокпосту в районі н.п. Селекційна прикордонний наряд відділу "Дергачі" Харківського загону затримав коригувальника вогню противника, громадянина України, який їхав автомобілем Lexus. Про це повідомляють на сайті Державної прикордонної служби.

"Під час огляду багажного відділення автівки прикордонники виявили АКС-74, 240 набоїв до нього, квадрокоптер, 50 тисяч гривень, військовий квиток, паспорт та мобільний телефон, в якому зафіксовано з’єднання з останніми абонентами під ім’ям "Гармата" та "Куратор", — йдеться у повідомленні.

Мету свого перебування в районі блокпосту громадянин пояснити не зміг. Його передали співробітникам СБУ.

Водночас на Донеччині у Волновасі та Волноваському районі у підвалах лишається до 1 тисячі мирних людей. Обласна влада продовжує їх вивозити власними силами. Про це у Фейсбуці повідомляє начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

За його словами, кількість мирних жителів, які врятовані тільки по Волновасі та Волноваському району, перевищує 800 осіб.

Кириленко нагадав, що наразі навкруги Маріуполя знаходяться російські загарбники, збройні сили дають гідну відсіч, втім ситуація залишається складною. Електропостачання, водопостачання, зв’язок мобільний та взагалі телефонний практично відсутній по всьому місту.

"Сьогодні вночі порушувалися питання та вирішуються на рівні Офісу Президента по масовій доставці продуктів у Волноваху, Маріуполь, формуванню необхідних запасів для того, щоб забезпечити людей, які фактично лишилися в оточенні", — сказав голова ОВА.

Він додав, що підготовка транспорту для доставки продуктів триває з ночі.

Також сьогодні в небі над Волновахою підрозділи Протиповітряної оборони Об’єднаних сил збили черговий ворожий винищувач-бомбардувальник Су-34. Про це Сухопутні війська ЗСУ повідомляють у Фейсбуці.

Цей літак бомбив помешкання мирних громадян та цивільну інфраструктуру. Пілот катапультувався. Його розшукують.

На Луганщині тим часом Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження щодо бойовика "ЛНР", який у супроводі російських військових прибув до міста Біловодськ і оголосив там себе керівником військово-цивільної адміністрації. Про це інформує пресслужба СБУ у Телеграмі.

Загарбник заявив, що Біловодськ тепер є територією "ЛНР" і закликав місцевих мешканців і правоохоронців забезпечити йому і російським військам підтримку.

На межі ж Сумської і Полтавської областей ворог залишив свою техніку та втік. Залишені танки передадуть українській армії. Про це у Фейсбуці повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

Однак ворог підходить до Миколаєва з боку Корабельного району. Про це у своєму Телеграм-каналі повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім.

Наразі у місті вже йдуть бої. Проте, за словами Віталія Кіма, ворогів мають відбити. Тим більше українські військові вже знищили частину ворожої техніки і російські війська починають переміщатися.

Також на Миколаївщині перекрили водний простір на річці Інгул та Південний Буг. Військові мають команду стріляти на ураження.

Додамо, по Півдню України почали їздити так звані "ряджені" — особи, які зображають місцевих, нібито радих від того, що зустрічають російських загарбників. Про це заявив радник глави Міністерства внутрішніх справ України Вадим Денисенко.

Як приклад він навів випадок, коли у четвер у Мелітополі у місто загарбники привезли невелику "газельку" із якимись продуктами, вишикували чергу у 50-60 осіб і фотографували, як щасливі нібито жителі Мелітополя, а насправді — жителі Криму, привезені у Мелітополь, дякували "рускому миру" за те, що їх врятували від "української хунти".

"Та ж сама ситуація буде у Херсоні, та ж сама ситуація буде в інших містах", — попередив Денисенко.

За його словами, росіяни не змогли знайти серед українців зрадників, які приходять за дешевою ковбасою.

Також радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко сьогодні повідомив, що в Україні знищили російського генерала. Йдеться про замісника командувача 41 армії генерал-майора Суховецького.

"Приготуватися іншим! Або, панове генерали, доповідайте на верх, що вторгнення в Україну — це кривава авантюра, яка погубить Росію, якщо її не припинити негайно", — наголосив Геращенко.

Разом з тим на сьогодні внаслідок ворожих обстрілів відключено 13 газорозподільних станцій, а сотні тисяч споживачів знаходяться без газопостачання. Про це повідомляє ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) у Телеграмі.

Мова йде про Ірпінь, Бородянку, Гостомель, Стоянку, Вознесенськ, частину Чернігова, Ізюм, Бражківку, Сиротино, Краснопопівку, Донське, Новотроїцьке, Пристань, Олешки та багато інших населених пунктів на лінії вогню. Критична ситуація у місті Щасті. Крім того, на межі зупинки газопостачання до міста Торецька, там вже зупинені у зв'язку з обстрілами газорозподільної інфраструктури котельня та хлібозавод.

А сьогодні вночі через потрапляння снаряду було пошкоджено побутову нитку газогону біля міста Сєверодонецька. Там також припинено газопостачання.

Війна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності