• Головна
  • Блоги
  • Відповідальність виборця або як припинити будувати мости серед пустель

Відповідальність виборця або як припинити будувати мости серед пустель

Відповідальність виборця або як припинити будувати мости серед пустель

Школа суспільно-політичної освіти як шанс отримати якісніших політиків

Знакова та повчальна історія з будівництвом мосту трапилася в Латинській Америці, а якщо точніше у Гондурасі. Влада країни вирішила реконструювати міст через річку Чолутека в районі, відомому штормами й ураганами. Для цього найняли японську компанію, яка привезла монолітні блоки, щоб міст витримував екстремальні погодні умови та міг протистояти потужним силам природи.

Коли у 1998 році Міст Чолутека, який став взірцем інженерних досягнень, був відкритий, новий потужний ураган зруйнував усі мости в країні і спричинив масові повені. Залишився стояти лише побудований японцями міст на ріці Чолутека.

Проте… повінь змінила русло річки, яка тепер текла ЗБОКУ від мосту. Величезні гроші з бюджету, робота японських фахівців тепер виявилися змарнованими, а міст став дорогою в нікуди.

Абсурдний та недоречний вигляд мосту через річку Чолутека — яскрава метафора на діяльність українських політиків-популістів, які подають взірцеві приклади некомпетентності і навіть злочинної недбалості. Внаслідок цього — спустошується державна казна, руйнується економіка, а Україна стоїть в центрі динамічної Європи, немов той міст через річку Чолутека.

Якщо не вчитися (зокрема і на помилках), не здобувати нового досвіду — можемо залишитися нікому не потрібним мостом. Великий плюс, що зараз у вільному доступі чимало навчальних ресурсів, програм, які можуть допомогти усім учасникам політичних процесів краще у них розбиратися. Такою можливістю, наприклад, є Школа суспільно-політичної освіти, яку  організували "Фонд сприяння демократії" та "Представництво Фонду Ганса Зайделя" в Україні».  Взяти участь у навчальних онлайн-тренінгах з топових політичних ідеологій сучасності, які визначають національну та світову політику в ХХІ столітті, можуть усі охочі.

Серед тем, які вивчатимуть, консерватизм, лібералізм та соціал-демократія, ультраправі та ультраліві ідеології; що таке популізм, лібертаріанство, фемінізм, християнська демократія. Також обговорюватимуть досвід та політичні системи європейських демократій, історію успіхів та невдач України.

Навчання у Школі — безкоштовне. За підсумком видаватимуть сертифікат. Правда, для його отримання треба відвідати від 75% занять та скласти підсумкове тестування. Тренінги проводитимуть досвідчені експерти та політологи. Лекції відбуватимуться онлайн на платформі Zoom один-два рази на тиждень о 17:00.

Важливо: програма навчання відповідає вимогам порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, відповідно до Постанови КМУ № 800 від 21 серпня 2019 р.

Щоб зареєструватися, заповніть анкету за посиланням: http://bit.ly/politedu_2021.

Варто зазначити, що Школа суспільно-політичної освіти не пропагує і не критикує жодну ідеологію, а лише ставить за мету поширення політичної освіти серед українських громадян та донесення науково об’єктивної інформації про сучасні популярні політичні ідеології. Треба пам'ятати, що хороших політиків обирають свідомі та політично освічені виборці. І тоді точно не будемо (і нас не сприйматимуть) політичним мостом серед пустелі.

Блоги

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності