Вчителів Львівщини навчатимуть користуватися Moodle

Вчителів Львівщини навчатимуть користуватися Moodle

За допомогою платформи для дистанційного навчання хочуть підвищити рівень освіти в області. 

Минулого року на Львівщині тільки 5% вчителів володіли платформами для дистанційного навчання. Тож у програмі розвитку освіти передбачили кошти для того, аби педагоги набралися відповідного досвіду.  Минулоріч відповідно до цієї програми навчали по 3 вчителі з кожної школи. Цього року таке навчання вже зможуть пройти 7-8 працівниківз одного закладу.

“До кінця року у кожній школі усі вчителі, які викладають предмети, з яких діти здають ЗНО, пройду навчання для роботи з платформами дистанційного навчання. Це суттєво підвищує якість освіти в умовах, коли школа змушена переходити на віддалене навчання”, - зазначив директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска. 

Директорка Центру інноваційних освітніх технологій Навчально-наукового інституту права, психології та інноваційної освіти “Львівської політехніки” Маргарита Носкова розповіла, що минулого року опитування показало 3 основні проблеми вчителів. Більшість із них зазначили, що вони не вчилися навчати змішано та дистанційно, реальною проблемою назвали відсутність дієвого електронного середовища,  а також те, що більша частина керівників закладів освіти не усвідомлювали той обсяг змін, який необхідно зробити в короткий термін. 

“Була ще одна прихована проблема, на яку варто звернути увагу, -  ми залишаємось в пострадянському стані, коли переважає споживацьке сприйняття проблем. Люди досі думають,  що хтось повинен прийти, дати, сформувати, навчити.  Доволі велика кількість педагогів чекає, що зараз зійде щастя, і всі будуть вміти викладати дистанційно. Цим користуються багато різних структур, які намагаються ввести в оману навчальні заклади, продаючи їм різні послуги. Водночас наш центр давно займається розвитком професійним цифрових компетенцій у форматі дистанційного та змішаного навчання, тому не дивно що ми взяли на себе реалізацію кількох освітніх проєктів у межах програми розвитку освіти Львівщини”, - зазначила Маргарита Носкова. 

Один з таких проєктів  “Moodle  - це про100!” реалізовують для закладів загальної середньої освіти і профтехосвіти Львівщини. Він розрахований на 5 років.Метою проєкту є формування та розвиток єдиного електронного освітнього середовища, яке забезпечуватиме ефективне очне, дистанційне і змішане навчання. 

“Ми обрали Moodle, тому що це автоматизована освітньо-інформаційна система управління навчанням, яка організоване власне для дистанційного навчання. Це не адаптована система, а спеціально створена для цього платформа, яка дозволяє працювати відкритим кодом, тобто будь-хто може встановити її у себе на комп'ютері та адаптувати під власні потреби. У світі цю платформу використовують  для індивідуального навчання, для репетиторства, для інклюзивного навчання та роботи великих груп. Навіть  провідні університети використовують цю платформу”, - пояснила Маргарита Носкова. 

Спочатку у межах проєкту в кожній школі чи училищі розгорнуть платформу-копію Moodle, яку навчальний заклад буде використовувати для своїх потреб. 

“Ми розуміємо, що самостійно це доволі складно, і заклади освіти потребують центру підтримки, який буде супроводжувати їх та консультувати. Це на себе беремо ми”, - наголосила пані Маргарита. 

Саме навчання проходитимуть не лише вчителі,  а й представники адміністрації закладу освіти та адміністратори дистанційної платформи. Для того, щоб взяти участь у проєктів, вчителі, перш за все, повинні мати бажання, підключення до інтернету і готовність ділитися напрацюваннями. Також бажана кількість учнів з 5 по 11 клас  - 100 осіб.  Крім цього, проєкт працює на умовах на умовах співфінансування. Вартість навчання на курсі  одного вчителя становить 500 грн.  Проєкт матиме декілька етапів. Перший -  базовий, під час якого навчаються 10 осіб: 1 координатор-представник адміністрації, адміністратор платформи та 8 вчителів. Цей етап розпочався в середині травня і завершиться до 4 вересня. Після цього буде тематичний другий етап, на якому є поглиблене вивчення платформи і її можливостей з урахування специфіки викладання дисциплін. Крім цього, проведуть кілька семінарів щодо співпраці адміністрації та адміністратора платформи, а також роботи з обліком та організацією зберігання документації для того, щоб платформа могла замінити електронний щоденник, журнал та співпрацю з батьками.  Також Маргарита Носкова наголосила, що після навчання робота із закладом не зупиниться. Будуть консультації, постійна підтримка і подальший супровід. Загалом на сьогодні укладено 87 договорів з ОТГ та закладами освіти, які планують долучитися до проєкту. Програму планують пройти понад 1000 педагогів на першому етапі й понад 500 осіб на другому.  Станом на 30 червня навчання вже пройшли понад 430 педагогів  за програмою першого етапу. З них майже 90% вважають, що навчання суттєво вплинуло на їхній професійний розвиток.

 

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності