• Головна
  • Україна
  • Як повернутися на службу після СЗЧ чи дезертирства: пояснення прокуратури

Як повернутися на службу після СЗЧ чи дезертирства: пояснення прокуратури

Як повернутися на службу після СЗЧ чи дезертирства: прокуратура розповіла про зміни в законі

Військовослужбовцям, які самовільно залишили частину, потрібно до 2025 року повернутись на місця служби

В умовах збройної агресії Росії щодо України, введення воєнного стану та масштабної мобілізації, суттєво збільшилась кількість злочинів, вчинених військовослужбовцями. Зокрема побільшало фактів самовільного залишення місця служби й дезертирства. Раніше законодавство передбачало лише реальне покарання у вигляді позбавлення волі для військовослужбовців. Застосування положень статей щодо їх звільнення від відбування покарання з випробуванням було неможливим. Відтак значна кількість військових були засуджені. Однак віднедавна діють зміни щодо відповідальності за вчинення дезертирства чи СЗЧ. Про це повідомила Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону

Потрібно до 2025 року добровільно повернутись на місце служби

Як вказано в повідомленні прокуратури, військові, які під час дії воєнного стану скоїли злочин вперше зможуть продовжити службу, обрати військову частину та згодом навіть уникнути кримінальної відповідальності. Для цього необхідно не пізніше 1 січня 2025 року добровільно прибути до місць служби або військових частин та письмово заявити про намір повернутися.

🔹 Повернутися на службу після СЗЧ або дезертирства без кримінального покарання – що потрібно знати про законодавчі зміни 🔸 В умовах збройної агресії рф щодо України, введення воєнного стану та масштабної мобілізації суттєво збільшилась кількість злочинів, вчинених військовослужбовцями. Зокрема побільшало фактів самовільного залишення місця служби і дезертирства (ст. 407, 408 КК України).🔸 Законодавство передбачало лише реальне покарання у вигляді позбавлення волі для військовослужбовців, які вчинили вказані злочини. Застосування положень ст. ст. 69, 75 КК України щодо їх звільнення від відбування покарання з випробуванням було неможливим. Відтак значна кількість військових були засуджені. 🔸 Однак на цей час законодавцем внесено відповідні зміни щодо відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень вказаної категорії. 🔸 Таким чином військові, які під час дії воєнного стану скоїли злочин вперше зможуть продовжити службу, обрати військову частину та згодом навіть уникнути кримінальної відповідальності. 🔸 Для цього необхідно не пізніше 1 січня 2025 року добровільно прибути до місць служби або військових частин та письмово заявити про намір повернутися. 🔸 При цьому командуванню обраного місця служби потрібно погодити таке призначення та проінформувати про це відповідні спеціалізовані прокуратури у сфері оборони, територіальні управління Державне бюро розслідувань, органи Національна поліція України чи Територіального управління Військова служба правопорядку у Збройних Силах України. 🔸 Після отримання прокурором чи судом такої письмової згоди з’являється можливість подальшого звільнення від кримінальної відповідальності. 🔸 Зазначимо, що з моменту прибуття військовослужбовця до частини для нього продовжується дія контракту чи проходження служби, відповідно поновлюється виплата грошового забезпечення і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення, пільг та соціальних гарантій, визначених законодавством України.🔸 За деталями та роз’ясненнями ви можете звертатися до спецпрокуратури та її підпорядкованих підрозділів 👇https://vpzhr.gp.gov.ua/ua/contact.htmlhttps://vpzhr.gp.gov.ua/ua/pidp_prok.html

Posted by Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону on Monday, December 2, 2024

При цьому командуванню обраного місця служби потрібно погодити таке призначення та проінформувати про це відповідні спеціалізовані прокуратури у сфері оборони, територіальні управління ДБР, органи Нацполіції чи Територіального управління ВСП. Після отримання прокурором чи судом такої письмової згоди з’являється можливість подальшого звільнення від кримінальної відповідальності.

Зазначимо, що з моменту прибуття військовослужбовця до частини для нього продовжується дія контракту чи проходження служби, відповідно поновлюється виплата грошового забезпечення і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення, пільг та соціальних гарантій, визначених законодавством України” — йдеться в повідомленні прокуратури.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності