• Головна
  • Україна
  • Російська ракета була запрограмована вразити саме “Охматдит” у Києві — висновки правоохоронців

Російська ракета була запрограмована вразити саме “Охматдит” у Києві — висновки правоохоронців

Охматдит

Ракета вразила саме ту ціль, на яку була запрограмована

Українські правоохоронці вважають, що російська ракета, яка 8 липня вразила дитячу лікарню “Охматдит” у Києві була запрограмована влучити саме у цей об’єкт. Про це ввечері 8 липня повідомило Радіо Свобода, посилаючись на інформацію отриману в правоохоронних органах.

На відео видно ракету, яка за формою та пропорціями (відношенням довжини корпусу до його ширини) повністю відповідає крилатій ракеті. На це також однозначно вказує наявність двох крил, які знаходяться в нижній частині корпусу, що відповідає конструкції ракети Х-101. Ззаду на ракеті наявні три рулі керування, що також характерно для ракети Х-101 (натомість у ракети “Калібр” та у всіх зенітних ракет рулів по чотири). Перед рулями в нижній частині корпусу ракети спостерігається наявність двигуна, який знаходиться поза межами корпусу ракети знизу. Це притаманно саме ракеті Х-101, у якої двигун висувається з корпусу ракети після пуску з літака”, – вказують фахівці.

Також вони навели аргументи на користь того, що ціллю атаки була саме дитяча лікарня, а не будь-який інший об’єкт. ”Перед самим заходом на ціль ракета Х-101 робить запрограмовану “гірку” для збільшення кута атаки, що ми і бачимо на відео. На відео ми не спостерігаємо задимлення чи горіння ракети, вона рухається по запланованій траєкторії “гірки” перед ціллю, що свідчить про те, що вона не була пошкоджена засобами ППО і вразила саме ту ціль, на яку вона була запрограмована”, – наголошує джерело Радіо Свобода в правоохоронних органах.

Нагадаємо, раніше слідчі Служби безпеки України встановили, що росіяни у понеділок, 8 липня, завдали удари по дитячій лікарні “Охматдит” стратегічною крилатою ракетою X-101 Ракета X-101 — російська стратегічна крилата ракета класу “повітря — земля” з використанням технологій зниження радіолокаційної помітності. Розроблена конструкторським бюро “Радуга”. Вперше ракети були використані в бойових умовах у 2015 році в Сирії. Широко використовується в ході російського вторгнення в Україну. Маса бойової частини ракети складає 2200 — 2400 кг.

Число жертв комбінованої ракетної атаки, здійсненої російськими військовими 8 липня, в Києві сягнуло 22. Серед інших об’єктів, під російський ракетний удар потрапило одне з приміщень дитячої лікарні “Охматдит”. Постраждав корпус, де були діти на діалізі, розповів міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Мер міста Віталій Кличко повідомив, що в лікарні 16 постраждалих. Семеро з них – діти. 15 поранених госпіталізували. У ДСНС уточнили, що внаслідок ракетного удару по дитячій лікарні загинули двоє людей. Російські війська вранці, 8 травня, завдали по Україні ракетних ударів. Зокрема, по Києву, Дніпру, Кривому Рогу і Донеччині. Сили оборони України збили 30 із 38 російських ракет.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності