• Головна
  • Україна
  • В Україні розширили категорії родин, які можуть отримати послугу “муніципальна няня”

В Україні розширили категорії родин, які можуть отримати послугу “муніципальна няня”

Сім'я з дитиною.

Право на цю послугу отримують особи, які проживають на територіях, де неможливо забезпечити функціонування дитсадків

Кабінет Міністрів України розширив категорії родин з дітьми, на яких поширюватиметься послуга “Муніципальна няня”. Про це у понеділок 10 червня повідомив у понеділок Урядовий портал.

Відповідно до оновленої постанови, розширюються категорії дітей, на які поширюватиметься послуга, а саме:

  • діти до 3 років внутрішньо переміщених осіб (які не мають тяжких хвороб);
  • діти до 6 років, які потребують додаткового догляду (раніше входила категорія дітей з тяжкими хворобами лише віком до 3 років);
  • діти до 6 років, у кого один з батьків є особою з інвалідністю I чи II групи (раніше — це діти віком до 3 років);
  • діти до 6 років, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти (наприклад території Запорізької, Донецької, Харківської, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей).

Право на послугу “муніципальна няня” отримують внутрішньо переміщені особи та особи, які разом із дітьми проживають на територіях, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти. Таким чином усуваються барʼєри в доступі батьків до роботи й економічної незалежності, а дітей — до отримання належного догляду і розвитку. Це один з аспектів, передбачених планом Мінсоцполітики в межах виконання Національної стратегії створення безбарʼєрного простору в Україні, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.

Орієнтовний середньомісячний розмір відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня” у 2024 році відповідно до постанови Уряду № 68 складає 7 100 гривень. Дія постанови поширюється на час дії воєнного стану та протягом трьох місяців, після його припинення чи скасування.

Довідка: “Муніципальна няня” — соціальна програма для підтримки батьків. У пріоритеті програми – сім’ї, в яких малюк потребує особливого догляду або один із батьків чи опікунів має інвалідність, або батьки з дітьми змушені змінити місце свого проживання та евакуюватися в більш безпечні регіони країни. З послугою “муніципальної няні” батьки матимуть змогу вирішити нагальні питання на новому місці, не турбуючись при цьому, де і з ким буде їхнє маля.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності